n kolay kredi başvuru

Aktif Bank 40.000 TL N Kolay Kredi

Aktif Bank ihtiyaç kredisi hem başvurusu sürecini şubeye gitmeden yürütmek hem de belgesiz hizmet almak isteyenler için hazırlanmıştır. Maksimum 40.000 TL’ye kadar kredi ihtiyacınız varsa siz de Aktif Bank’ın N Kolay Kredi’sine başvuruda bulunabilirsiniz. Onaylanan kredi limitinin binde 5’i kadar tahsis ücreti bulunan ürün için gelir belgesiz ve düşük kredi notuyla başvuru yapılabiliyor. Aktif Bank web sitesinden yapılan başvurularda cep telefonunuz yanınızda bulunmalıdır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Kullanma Şartları

Kredi notu düşükler nakit ihtiyacımı nasıl çözebilirim, diye düşünmüyor. Ödemesi geciken bir borcunuz yoksa onay almanız için Aktif Bank ihtiyaç kredisi kullanma şartlarını esnek tutmaktadır. Hangi bankaya başvuru yapılırsa yapılsın tüketicide;

 • 18 yaşını doldurmak,

 • Gerekirse gelir belgesi sunmak,

 • T.C vatandaşı olmak,

 • İpotekli kredi başvurularında eş rızası gibi şartlar aranmaktadır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi için İstenen Belgeler

Evraksız kredi Aktif Bank internet ve mobil uygulama üzerinden yapılacak başvurularda geçerli olacaktır. PTT şubelerinden başvuru yapılması halinde Aktif Bank ihtiyaç kredisi için istenen belgeler şunlardır:

 • Gelir belgesi (Müşteri durumuna göre farklılık gösterir. Örneğin; emekliler için maaş hesap dökümü, çalışanlardan maaş bordrosu ve gayrimenkul sahiplerindense kira kontratı ve tapu belgesi gibi)

 • İkametgah belgesi veya fatura

 • Nüfus cüzdanı veya T.C kimlik kartı

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinin Vade Miktarı

Aktif Bank kredi vadesi başvuru sahibinin bütçesine göre en az 3 ay ve en fazla 60 ay şeklinde oluşturulmaktadır. Kullanabileceğiniz maksimum limit için vadeyi uzun tutmanız önemlidir. Bunun nedeni kredi limitini gelirinizin belirliyor olmasıdır. Her vadede ödenecek tutar gelirinizin 3/1’ine orantılı olarak hesaplanır. Buna göre sizin de belirttiğiniz kredi limiti göz önüne alınarak 2.000 TL ile 40.000 TL arasında bir kredi fırsatı tanımlanır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinde Faiz Miktarı

Bankalar kredi faiz oranlarını Merkez Bankası’nın açıkladığı asgari ve azami oranlara göre belirlemektedir. Buna göre; Aktif Bank ihtiyaç kredisinde faiz miktarını %0,98 – %1,89 aralığında olacak şekilde hazırlamıştır. Kredi notu yüksek olan ve gelir belgesi sunan tüketici %0,98 oranlarla kredi imkanından yararlanabiliyor. Böyle bir durumda efektif yıllık maliyet oranı %15,3311 iken %1,89 faiz oranında efektif yıllık maliyet oranı %31,2270 gibi bir rakamdır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi İnternet Başvurusu

Hızlı ve pratik bankacılık işlemleri sunmak adına Aktif Bank internetten ihtiyaç kredisi başvurusu almaktadır. Alınan başvuru bir ön değerlendirme niteliğinde olacaktır. Bankanın müşterisiyseniz olumlu yanıta istinaden paranız anında hesabınıza aktarılacaktır. Şayet Aktif Bank müşterisi değilseniz yine internetten ve mobil uygulamadan başvuru yapabiliyorsunuz. Ancak bu durumda evraklarınızı adresinize gelecek kuryeye teslim etmeden hesabınız aktif olarak kullanılamayacaktır. İsterseniz PTT şubelerinden de başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

Aktif Bank Şubeden İhtiyaç Kredisi Çekmek

Aktif Bank ülke genelinde az sayıda şubesiyle hizmet vermektedir. Bu nedenle müşterilerine daha kolay erişebilmek için PTT ile anlaşmalı çalışmalar yürütmektedir. Şubeden ihtiyaç kredisi çekmek gibi bir talebiniz varsa PTT şubelerinden Aktif Bank kredi başvurusu yapılabilecektir. Alınan başvurunuz en geç birkaç gün içerisinde değerlendirildikten sonra SMS ile bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Taksiti Ödemesi

Aktif Bank ihtiyaç kredisi taksit ödemeleri anlaşmalı olduğu PTT şubelerinden veya Pttmatiklerden yapılabiliyor. N Kolay kartınız tarafınıza ulaştırıldıysa diğer bankaların ATM’lerini de taksit ödemesi için kullanabilirsiniz. Akbank ve Vakıfbank ATM’leri ise kartsız ödemeye olanak tanımaktadır. Kartsız işlem menüsünden sırasıyla:

 • Aktif Bank işlemleri seçilerek

 • Hesap numarası / N Kolay Kart numara bilgisi yazılır,

 • İstenilen diğer bilgiler eksiksiz olarak ekranda belirtilir,

 • T.C kimlik numarası ve cep telefonu numarası bilgisi girilerek taksit tutarı yatırılır.

Aktif Bank Örnek Ödeme Planı

Kredi başvurusu sırasında belirtilen mail adresine ödeme planı gönderilecektir. Aktif Bank örnek ödeme planı dahilinde, 8.000 TL nakit para için 36 ay vadeli yapılan başvurularda %0,98 faiz oranıyla teklif sunulduğunu varsayalım. O halde aylık taksit miktarı 273,89 TL ve geri ödeme tutarı 9.898,96 TL olacaktır.

%1,89 faiz oranı ve 48 ay vade ile 14.000 TL kredi limiti onaylanırsa aylık taksitleriniz 481,67 TL olurken, geri ödeme tutarı 23.190,16 TL şeklinde planlanacaktır.


5 Comments Posted

 1. KESINLIKLE ALTERBATIF BANK.A INANIP KREDI BASVURUSU YAPMAYIN PUANINIZI DÜŞÜRMEYİN, BENIM 4000 LIRA GELIRIM VAR KAMUDA ÇALIŞIYORUM 16 YILDIR,14000 TL. KREDIM, 2500 LIRALIK KREDI KARTI, 4500 LIRA DA EK HESAP BORCUM VAR, BAŞVURU YAPTIM CIKMADI, PUANIM YUKSEK OLSA ZATEN GIDERIM 0.89 DAN KULLLANIRIM, BUNLAR HEM KREDI NOTU YÜKSEK OLSUN, HEM DE YÜKSEK FAIZDEN KREDI VERELİM DİYORLAR, MILLET DE KERIZDI..

 2. Slm ankara aydınlık evler arkadaşlar evimizi satana kadar 5 milyar lazım cocurum ameliyat için yardımcı olabilecek farkı faizi 0530 065 00 85

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*