Akbank Direkt Serbest Hesap

Akbank Direkt Serbest Hesap Yüzde 13,5 Faiz Veriyor

Birikimlerini değerlendirmek isteyen kişiler için Akbank tarafından mevduat hesabı yüksek faiz oranı ile müşterilerine sunuluyor. Akbank Direkt Serbest Hesap ismi ile açacağınız mevduat hesabınızda tanışma faizi olarak %13,5 gibi yüksek bir rakam size sunuluyor.

Akbank Direkt Serbest Hesap İçin 1.000 TL Üzeri Yetiyor

Mevduat hesapları üzerinden faiz kazanmak isteyenler vade beklemeden para yatırabiliyor ve çekebiliyor. Üstelik %13,5 faiz oranı yüksek miktarlarda açılan hesaplarda değil 1.000 TL ve üzeri miktarla açılışı yapılan tüm hesaplarda uygulanıyor. Direkt Serbest Hesap detayları ise şu şekilde;

  • Günlük faiz kazandıran hesaba sahip olduğunu için para çekmek yada eklemek için vade beklemenize gerek kalmadan istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.
  • Para eklediğiniz zaman hemen faiz işlemeye başlayarak paranızı değerlendirir. Para çekilmesi durumunda ise faiz oranında bir düşüş yaşamazsınız.
  • Mevduat hesabı üzerinden havale ile EFT işlemi yapabilirsiniz.
  • İlk hesabı açtığınız zaman size tanınan hoşgeldin faizi olan %13,5 tam 90 gün vade ile geçerli oluyor. Bu süre bittikten sonra banka tarafından belirlenen diğer faiz oranları ile kazanmaya devam ediyorsunuz.

Direkt Serbest Hesap açılması için internet yada mobil üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Yine internet ve mobil üzerinden para ekleme ve çekme ile havale ile EFT gibi işlemlerinizi de yapabiliyorsunuz.

Akbank Direkt Serbest Hesap Faiz Oranları

Banka tarafından verilen faiz oranı tablosu yapacağınız birikim değerlendirme işlemlerinizde ne kadar faiz kazancı sağlayacağınızı görmenizi sağlıyor.

  • Tanışma faizi üzerinde 1.000 ile 250.000 TL arasına %13,5 faiz kazancı sağlanabiliyor.
  • Eğer 250.000 TL üzerinde bir miktarla Akbank Direkt Serbest Hesap açılışı yapacaksanız tanışma faizi bu miktar ve üzerinde geçerli olmuyor. Ve %6.00 faiz oranı imkanı sunuluyor.
  • Diğer yandan tanışma faizi bittiğinde Akbank Liste Faiz oranı olarak 1.000 TL ile 49.999 TL arasındaki mevduat hesaplarına %9.00 faiz oranı vererek kazandırmaya devam ediyor.
  • Liste faizinde 50.000 TL ile 99.999 TL arasındaki miktarlara %9.5 mevduat faizi veriliyor.
  • 000 TL ile 250 bin TL arasında liste faiz oranı ise %10,25 olarak hesaplanıyor. Bunun yanı sıra 250.000 TL ve üzeri miktarlar için yine %6.00 faiz oranı sunuluyor.

Tüm bu imkanlar ile Akbank mevduat hesapları içerisinde en karlı olanı Direkt Serbest Hesap olarak görülüyor. Ayrıca banka müşterilerine özel bankacılık hizmetlerinin bazılarından ücretsiz faydalanmayı sağlıyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*