Garanti American Express Card

Garanti Bankası American Express Card

Dünyadaki en prestijli kredi kartı olan American Express Card Türkiye’de Garanti Bankası tarafından müşterilerine sunuluyor. Yurtiçi ve yurtdışı birden fazla indirim kazanmanızı sağlayan bu kart özel kampanyalarla da banka müşterilerinin ilgisini çekiyor.

American Express Card Özellikleri

Alacağınız bu kart ile Türkiye’deki Selects üyesi olan restoran, araç ve yat kiralama ile otel gibi sektörlerde %10 ile %20 arasında indirim kazanma imkanınız bulunuyor. Diğer yandan yurtdışı ve yurtiçi restoranlarda yapılan harcamalarda %5, otellerde ise %3 indirim kazanma fırsatından faydalanabiliyorsunuz. Bir ödül programı olan Membership Rewards sayesinde yapılan harcamalardan puan kazanabiliyorsunuz ve kazandığınız bu puanlar tüm dünyada kullanılabiliyor.

7 gün 24 saat hizmet veren Concierge ve Seyahat hizmeti ile tüm seyahatlerinizi planlayıp, spor yada sanat etkinliklerinde bilet alabilirsiniz. Üstelik bu hizmet çikolata ve hediye temini gibi farklı ihtiyaçlarda da size yardımcı oluyor. Selects üyesi olan yerlerde yapılan harcamalardan %10 ile %20 arasında kazanılan indirim bir takvim yılı içinde ek kart ve asıl kart toplamında 10.000 TL’yi bulabiliyor. Otellerde %3 ve restoranlarda %5 olarak kazanılan indirimde ise hesap özetinde 150 TL ve yılda 1800 TL indirim kazanabiliyorsunuz.

Kart Faizleri ve Ücretleri

  • American Express Card yıllık 75 dolar üyelik bedeli alıyor. Ek kartlarda ise 25 dolar olarak bir üyelik ücreti alınıyor. Alışveriş faizleri %1,85, Gecikme faizleri %2,34 ve nakit avans faizleri %1,84 olarak belirleniyor.
  • American Express Gold Card ise asıl kartlardan 150 dolar, ek kartlardan 75 dolar yıllık üyelik ücreti alınıyor. Alışveriş faizleri %1,84, gecikme faizleri %2,34 ve son olarak nakit avans faizi %1,84 olarak hesaplanıyor.
  • The Platinum Card yıllık üyelik ücreti asıl kartta 300 dolar ek kartlarda 150 dolar olarak belirleniyor. Diğer faiz oranları ise diğer kartlarla aynı şekilde kabul ediliyor.

Verilen tüm bu rakamlara göre alınan kesintilere ek olarak yasa gereği KKDF %15 ve BSMV %5 oranı baz alınarak hesaplanıyor. Başvuruyu ise Garanti Cep, internet bankacılığı, şubeler üzerinden yapılabiliyor. Bunların dışında 444 0 700 numaralı Garanti Bankası müşteri hizmetleri üzerinden de yapabiliyorsunuz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*