ABank ihtiyaç kredisi

ABank Evime Nakit Kredisi

Acil nakit ihtiyacı olan ancak ihtiyaç kredisi limitinden çok daha fazla bir nakit paraya ihtiyacı olan kişilere ABank Evime Nakit Kredisi ile evini ipotek gösteren kişilerin finansal ihtiyaçlarını karşılıyor.

Evime Nakit Kredisi Detayları

Konut teminatı vererek alınacak kredide %15 KKDF ve BSMV alınıyor. Ancak masraflardan BSMV alınmıyor. Krediyi alabilmek için ABank tarafından Konut sigortası, DASK ve Kredili Hayat Sigortası yapılması şart koşuluyor. Kullanacağınız kredi sadece TL cinsinden olacak ve başvuru için getirilmesi gereken belgeler şu şekilde;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Adres teyidi için ikametgah yada benzeri bir onaylı belge
  • Geliri gösteren maaş bordrosu yada kira kontratı gibi belgeler
  • Teminat olarak gösterilecek gayrimenkulün tapusu

Kredi başvurusu 2 iş günü içerisinde açıklanıyor ve kredi onaylandıktan sonra 75 iş günü içerisinde krediyi kullanmak gerekiyor. Eğer bu süre geçerse krediye tekrar başvuru yapılması gerekir.

Evime Nakit Kredisi Faiz Oranları ve Örnek Hesap Tablosu

Faiz oranı olarak 21 ile 36 ay vadeli alınan kredilerde %1,16 faiz oranı, 42- 48 ay vadelerle alınan kredilerde %1,17 faiz oranı, 60 ay vadede alınan kredide ise %1,23 faiz oranı belirleniyor. Örnek bir hesaplama ise şu şekilde yapılabilir;

  • 50 bin TL krediyi 48 ay vade ile çekmek isteyen kişiler aylık taksit olarak 1.533,8 TL ödemeleri gerekiyor.
  • eğer 25.000 TL’yi 48 ay vade seçeneği ile almak istenirse aylık taksit oranı 766,9 olarak belirleniyor.

Çekilen tüm kredilerde Hayat Sigortası 100 TL olarak, Kredi Tahsis Ücreti de 125 TL olarak belirleniyor. Ev teminatı ile çekilecek kredinin maximum limiti evin değerine ve kredi başvurusu yapan kişini kredi notu ve diğer finansman gücüne bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Eğer ev tapuda değerinden düşük bir fiyata gösteriliyorsa banka bu fiyat üzerinden kredi değerlendirmesi yapıyor.

ABank Evime Nakit Kredisi almak için evini teminat gösteren kişilerin mutlaka evi kendi üzerine olması gerekiyor. Ailesinden başkasının adına olan bir ev ile krediye başvurular kabul edilmiyor. Alınacak kredinin faiz oranı aylık %1,45’lere kadar çıkabiliyor. Bundan dolayı faiz oranının kişiye göre değiştiğine dikkat edilmesi gerekir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*