Fibabanka Taşıt Kredisi

Fibabanka Taşıt Kredisi

Fibabanka tarafından sıfır yada ikinci el araç alımlarında 48 aya varan vade seçenekleri ile taşıt kredisi veriliyor. Ödeme planı ise sabit taksitlerle değil bütçenize uygun bir şekilde ayarlanabiliyor. Aylık faiz oranı %1,33’den başlayan taşıt kredisinin tüm detayları bu yazıda.

Taşıt Kredisi Özellikleri

50.000 TL’ye kadar olan araçların satın alımında Fibabanka tarafından kredilendirme araç fiyatının en fazla %70’i oranında yapılıyor. Diğer yandan taşıt bedeli 50.000 TL ve üzerinde olan satın alımlarda kredilendirme araç fiyatının en fazla %50 ‘i oranında yapılıyor. Başvuru için gerekli belgeler ilk olarak nüfus cüzdanı fotokopisi daha sonra ise maaşlı çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, firma ortakları için vergi levhası fotokopisi ile son 3 yılın onaylı bilanço tablosu, Sıfır km araçlar için proforma ve son olarak 2. El otomobiller için ise ruhsat fotokopisi yeterli oluyor. Banka gerekli görmesi halinde sizden ikametgah belgesi de isteyebilir.

Fibabanka Taşıt Kredisi Masraf ve Faiz Oranları

Yeni taşıt satın alımlarında Fibabanka tarafından uygulanan faiz oranları ve masraflar şu şekilde;

  • Sıfır kilometre araçlar için 3 ile 36 vadeli krediler %1,33 faiz oranı ile veriliyor. 37 ile 48 ay vadeli krediler ise %1,43 üzerinden banka müşterilerine sunuluyor.
  • El araçlar için alınacak krediler 3 ile 36 ay vadeli tercih edilirse aylık faiz oranı %1,43 olarak belirleniyor. Ancak vade sayısı 37 ile 48 ay arasında tercih edilirse aylık faiz oranı %1,53’e kadar çıkıyor.
  • Tüm taşıt kredileri için alınan Kredi Tahsis Ücreti ise %0,50 olarak hesaplanıyor.

Taşıt kredileri özellikle esnek ödeme seçeneklerine sahip olan bankalar tarafından daha çok müşteri kitlesine ulaşmak anlamına geliyor. Bundan dolayı ödemelerde yaşanan zorluklar gelirinizi belirtmeniz halinde esnek bir şekilde yada düşük aylık taksitler ile yapılabiliyor.

Verilen kredi kişilerin kredi puanına göre farklı değerlendirildiği için aylık taksit oranı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebiliyor. Aylık faiz oranı da kredi puanı düşük olan kişilerde daha yüksek seviyelere çıkabiliyor. Ancak kredi puanı yüksek olanlara herhangi bir faiz indirimi söz konusu değil.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*