www.bankarehberim.com

Kurban Bayramında Bankalar ve Resmi Kurumlar Açık mı?

2017 Yılı Kurban bayramı tatilinde Bankalar, Borsa, Tapu Müdürlüğü, Noter, Trafik Tescil, Hastaneler, PTT, Belediyeler ve diğer resmi kurular kapalı mı? Tatil süresi ne kadar resmi işlemler Bankacılık İşlemleri olan EFT Havale gibi işlemler nasıl olacak tatil uzadı mı kısaca bilgi vermeye çalışalım.

Kurban Bayramı Resmi Tatil Günleri

Kurban Bayramı öncesi milyonlarca vatandaş tatil planları yapmaya başladı. 30 Ağustos’un da bayram öncesine denk gelmesi nedeniyle Bayram tatili 10 güne çıkartıldı.

28 Ağustos 2017  Pazartesi –  (Tam Gün İdari İzin) Bankalar Açık

29 Ağustos 2017  Salı – (Tam Gün İdari İzin) Bankalar Açık

30 Ağustos 2017  Çarşamba – (Tam Gün resmi tatil) Bankalar Kapalı

31 Ağustos 2017  Perşembe – Kurban Bayramı Arefesi Bankalar Açık (Öğlene Kadar)

1 Eylül 2017 Cuma  – Kurban Bayramı 1. gün (tam gün resmi tatil) Bankalar Kapalı
2 Eylül 2017 Cumartesi – Kurban Bayramı 2. gün (tam gün resmi tatil) Bankalar Kapalı
3 Eylül 2017 Pazar – Kurban Bayramı 3. gün (tam gün resmi tatil) Bankalar Kapalı
4 Eylül 2017 Pazartesi – Kurban Bayramı 4. Gün (tam gün resmi tatil) Bankalar Kapalı

İdari İzinlerde Bankalar ve Resmi Kurumlar Kapalı mı?

Bankalar ve resmi kurumlar 28 Ağustos pazartesi ve 29 Ağustos Salı günü açık olacaklarıdır bilindiği üzere idari izinlerde bankalar hizmet vermeye devam etmektedir. Ancak 30 Ağustos Resmi tatil olması nedeniyle kapalı olacaklar. perşembe günü ise öğlene kadar hizmet vereceklerdir. Ancak Resmi kurumalar idari izin yani personel sayısı asgari düzeye indiğinden sağlıklı bir hizmet olmayacaktır o yüzden bayram önü veya dönüşüne göre iş planı yapmak uygun olacaktır.

30 Ağustos 2017 Çarşamba Bankalar Açık mı?

30 Ağustos Zafer Bayramı olması nedeniyle resmi tatil olarak kutlanmaktadır bu nedenle bankalar özel ve resmi fark etmeden kapalı olacaktır yine borsa ve diğer tüm resmi kurumlar kamu kurumları ve bir çok işyeri resmi tatil nedeniyle kapalı olacaktır.

31 Ağustos 2017 Perşembe Arefe günü Bankalar Açık mı?

Kurban Bayramı Ramazan Bayramı ile 29 Ekim Cumhuriyet bayram arefelerinde yarım gün resmi tatildir bu nedenle banka şubeleri sabah açık olacak Borsa işlem açık olacaktır ancak resmi kurumlarda iş yapılması zor olacaktır bu nedenle tapu trafik tescil gibi noterde işiniz var ise daha önceden halletmeniz yararınıza olacak olup saat 12:30 itibarı ile resmi tatil nedeniyle tüm kurumlar kapanacaktır.

Bankalar ve Resmi Kurumlar Kapalı mı?

Resmi Tatiller Bankalar kapalı olacaktır banka şubeleri kapalı olacağından şubelerden yapılacak olan işlemler yapılamayacaktır. Yine İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık Uygulamalarında yapılacak olan başka bankaya para gönderme işlemi olan EFT işlemi yapılamayacaktır. sadece talimat olarak alınacak olup ilk iş gününde işleme alınacaktır. Yani 31 Ağustos saat 12:30 dan sonra yapılacak EFT işlemlerinin hesaba yansıması 5 Eylül Salı günü olacaktır.

Yine yukarıda belirtildiği şekilde Noterler kapalı olacaktır araç satışı ve diğer işlerin planlamasını resmi tatilin uzunluğu gözetilerek planlanması gerekir. Tapu Müdürlüğü kamu kurumu olduğundan alım satım ve diğer işlemleri planlarken tatil tarihlerini dikkate alınız. Trafik Tescil Şube Müdürlüğü de belirtilen tarihlerde işlem yapmayacak olup kapalı olacaktır. Kısaca Hastaneler acil servis dışında hizmet vermeyecektir.  Belediye binaları işlem yapmayacak olup onlarda resmi tatil süresince kapalı olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*