Akbank Wings Kredi Kartı

Akbank Wings Kredi Kartı

Akbank seyahatlerinde uçak kullanmayı tercih eden kişilere özel kredi kartı sunuyor. Bankanın Wings kredi kartı ile yapılan uçuşlarda mil puanı kazanarak bu puanı istediğiniz gibi havaalanlarında ve uçak biletlerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca uçuş sırasında Akbank üye işyerlerinde yapacağınız tüm alışverişlerde chip para kazanabiliyorsunuz. Kazanılan chip paralar otomatik bir şekilde mil puanına da dönüştüğünden dolayı uçuşlarda da kullanabilirsiniz. Yapılan harcamaları ise Dolar, TL ve Euro şeklinde ekstrenize yansıtabilirsiniz.

Wings Kredi Kartının Özellikleri

Akbank tarafından alınan bu kartın en önemli özelliği mil puanı kazandırmasıdır. Bu puan ile istenilen havayolunda istenilen şekilde kullanılma imkanı bulunuyor. Üstelik her uçak için belirli sayıda puanlı bilet alımı gibi bir kısıtlama da söz konusu değil. Shuttle hizmeti ile Wings kredi kartı alan kişiler Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya olmak şartı ile yaptığınız uçuşlarda rahat transfer yapmanız sağlanıyor. Yine aynı hizmet sayesinde istediğiniz yerden alınıp havaalanına gitme ve havaalanından evinize ulaşma konforunu yaşayabiliyorsunuz. Wings kredi kartının diğer avantajları ise şöyle;

 • Yurtdışı imkanları
 • Havaalanları transferinde indirim
 • Wings Style hizmeti ile Akbank üye iş yerlerinde indirimler ve kampanyalar
 • Karada mil uygulaması sayesinde kazanılan mil puanları yine üye işyerlerinde harcamalarda kullanılabiliyor.

Wings kredi kartı 4 çeşit ile Akbank müşterilerine sunuluyor bunlar;

 1. Wings
 2. Wings Black
 3. Wings Temassız
 4. Wings Black Temassız

Bu kredi kartları farklı imkanları sunduğu ve farklı kişiler tarafından alınabildiği için farklı fiyatlarla veriliyor. Bu fiyatlar sırasıyla 113 TL, 152 TL, 113 TL ve son olarak yine 152 TL olarak asıl kart sunuluyor. Ayrıca bu kartların ek kart çıkartma özelliği de var. Ek kart fiyatları ise sırasıyla 56.5 TL, 72 TL, 56.5 TL ve son olarak Wings Black Temassız ek kredi kartı da 72 TL olarak Akbank tarafından müşterilerine sunuluyor. Akbank kredi kartını alan kişiler indirimli nakit avanslardan da faydalanıyor. Bu avanslar yurtiçi Akbank için %3.75 + 8 TL, yurtiçi diğer bankalar için %3.5 + 10 TL, yurt dışı bankları için %3.5 + 10 TL ve son olarak nakit avans faiz oranı ise 1,84 olarak banka tarafından belirlendi.

Akbank Wings Kredi Kartı Fırsatları

Banka tarafından Wings kredi kartı olan müşterilerine oldukça iyi fırsatlar sunuyor. Bu fırsatları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Yurtdışı veya yurt içinde yapılan restoran harcamalarında 200 TL ve üzeri olması durumunda %10 indirim Akbank tarafından veriliyor.
 • Müşterilere verilen kart MasterCard olduğundan dolayı 50 TL ve altında yapılan alışverişlerde temassız ödeme imkanı sunuluyor.
 • Yurtdışında yapılan harcamalar için 3 taksit direkt olarak banka tarafından sunuluyor.
 • Wings Globalshopper hizmeti ile yurtdışında yapılan alışverişlerde kolaylık sağlanıyor.

Tüm bu imkanları sunan Wings kredi kartı için Akbank’a başvuruda bulunmanız yeterli.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*