akbank ihtiyaç kredisi

Akbank’tan İhtiyaç Kredisi ve Artı Para Ürünü

1)İhtiyaç Kredisi

Akbank her zaman olduğu gibi yine ihtiyaç kredisinde uygun ve kişiye özel ödeme planları ve ödeme kolaylığı ile Akbank müşterisi olun yada olmayın uygun ihtiyaç kredisi veriyor. İster, ev eşyalarınızı yenileyin, ister düğün masraflarını karşılayın, isterseniz de tatile gidin.

Başvuru Süreci

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak için ve krediyi çekmek için tek tıkla web üzerinden başvuru yapabilirsiniz veya cep telefonunuzdan yada size en yakın Akbank şubelerinden kredi başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Aynı zamanda Akbank Direkt ile internetinizin olduğu her yerden kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi çekmek için 18 yaşından büyük olmak gerekiyor. ayrıca düzenli bir gelirinin oluğuna dair gelir belgesi sunulmalıdır. Ödenecek kredi taksitinin gelirin %50’sini geçmemesi gerekiyor.

Gerekli Belgeler

Kredi çekecek kişinin nüfus cüzdanı, ehliyet ( sürücü belgesi ), veya pasaportunun aslı ve pasaportun fotokopisi,

Eğer gerekli görülürse adresi teyit amaçlı belge istenebilir.

Gelir durumunu kanıtlayan belgeler;

  • Serbest çalışanlar için vergi levhası
  • Ücretliler için maaş bordrosu yada maaş tutarını net gösteren işyeri tarafından onaylı belge ve şirket ortakları için Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanının fotokopisi veya vergi levhası. Emekliler için hesap cüzdanı
  • Gayrimenkul geliri beyan eden kişiler için tapusunun aslı ve fotokopisi gerekmektedir.

Özel sektörde çalışan kişiler için SGK Hizmet Döküm Belgesi gerekmektedir.

2)Artı Para Ürünü

Hesabınızda nakit para yokken ihtiyaçlarınızı hemen karşılamak ve zor durumda kalmamak için Akbank sizlere artı para imkanı sunuyor. Artı para; bir çeşit kredili mevduat hesabıdır. Acil durumlarda gerekli olan nakit ihtiyacınız için limitinizin hazır beklemesidir. Üstelik bu limiti kullanmadığınız zaman hiçbir şekilde faiz veya ücret ödemiyorsunuz.

Artı Para ile Neler Yapılır?

Akbank tarafından sunulan artı para hizmeti ile tüm Akbank şubelerinden ve ATM’lerden nakit ihtiyacınız olduğunda nakit para çekebilirsiniz.

Eğer Neo kartınız varsa Neo kartınızı kullanarak da alışverişlerinizi artı para imkanı ile yapabilirsiniz.

Artı para ile tüm fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca artı paranın size sunduğu limit ile kredi taksiti ödemelerinizi yapabilirsiniz

Kredi kartı borçlarınızı ödemek için de artı parayı kullanabilirsiniz.

Son olarak tüm sigorta ödemeleriniz için de artı para kullanılmaktadır.

Artı Para Nasıl Çalışır?

Artı parada kullandığınız gün için günlük faiz uygulanır. Eğer eksi bakiyedeyseniz ve o bakiye kadar para yatırdıysanız borcunuz otomatik olarak yatırılan paradan düşer. Aynı gün içinde artı para kullanıp yine o gün içinde ödeme yaparsanız sadece 1 günlük faiz uygulanır. Eğer tatil günleri veya hafta sonunda aynı gün içinde kullanıp ödeme yaparsanız bir sonraki iş gününe kadar günlük faiz uygulanır.

Geri ödemeler ise Akbank hesap özetinden kolayca takip edilebiliyor. Burada son ödeme tarihi asgari borcun ödenmesi için belirlenmiştir ve artı paranın kullanıma açık kalması için 14 günlük süre içinde en az asgari tutar yatırılmalıdır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*