Alo Garanti Şifresi Nedir, Nasıl Alınır? (PRATİK YÖNTEM)

Garanti Bankası şubesiz bankacılık hizmetiyle beraber, evlerinizden, ofisten dilediğiniz her yerden pratik yoldan işlemlerinizi yapma imkanı vermektedir. İnternet şubesinden bütün bankacılık işlemlerinizi kısa süre içerisinde yapabileceğiniz gibi, yatırımlarınızı da yapabilirsiniz. Üstelik yaptığınız yatırımları da anlık takip edebilir ve kar elde etmek için, Garanti uygulamasını tercih edebilirsiniz.

İnternet şubesine giriş için bankanın kredi kartı müşterisi, veya para card müşterisi profilinde olmanız gerekiyor. İnternet şubesi için şifre alma işlemlerinizi başarılı bir şekilde yapmanızın devamında, isterseniz sahip olduğunuz müşteri numarası ile beraber isterseniz de, T.C kimlik numarasıyla veya kredi kartı numaralarınızla sistemlere giriş yapabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi

Garanti Bankası’nın web sitesine giriş yapmanızın devamında, bireysel internet şubesi altında ilk kez parola oluşturmak istiyorum adındaki ibareye geçiş yapmanız gerekiyor. Yeni açılan sayfada kullanmakta olduğunuz son 6 hanesini yazınız. Bankanın müşteri değilseniz eğer, banka müşterisi değilim alanına basınız. Kişisel bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi herhangi bir eksik olmadan girmenizin devamında, formu göndermiş olursunuz. İnternet Şubesi parolası için gerekli sözleşmeler ve belgeler, sizlere kurye aracılığı ile gelir.

Bankanın müşterisi olup da, kartınız yoksa eğer, kartım yok ibaresine tıklamanız gerekmektedir. Yine bir başvuru formu olan, yeni bir sayfaya geçiş işlemleri yapılır. Müşteri numaranızı, anne kızlık soyadınızı,n birinci ve ikinci karakterini ve doğum tarihinin girilmesi gerekiyor. Başvurunuzun onaylanmasının devamında, şifre alma işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Garanti Bankası internet şubesi parolaya dair herhangi bir işlem için,  444 0 333 Alo Garanti’yi arayarak, yardım almak istediğinizi belirtebilirsiniz. İşlemlerinizin tamamlanmasının devamında, giriş için mobil imza, cep şifrematik veya diğer şifrematikten herhangi bir tanesini kullanıyorsanız tek kullanımlık şifre alınması gerekiyor. Bankanın sisteminde kayıtlı olan ve kullanmakta olduğunuz cep telefonuna, anlık yani tek kullanımlık şifre gelmektedir.

Garanti Bankası Şifremi Unuttum Ne Yapmam Lazım?

İnternet şubesi tanımlamalar alanı üzerinden ilk girişinizin ardından parolanızı sizlere özgü bir şekilde değiştirebilirsiniz fakat ne yaptığınızı yani şifrenizi ne koyduğunuzu hatırlamıyorsanız ne yapmanız lazım?. Böyle durumlarda bankanızın paracard veya kredi kartını kullanarak, yeni şifre belirlemesi talebini aktif edebilirsiniz.  Tercih ettiğiniz yani aktif kartınızın son 6 hanesini ve şifresi ile parola al sayfasına geçiş yapınız. Cep telefonu numaranızı yaptıktan sonra ileri butonuna basınız. İkinci adımda güvenlik bilgilerinizi istenilen bölümlere giriniz son olarak adım ise parolanın belirlendiği kısımdır. Bu kısımda yeni parolanızı belirleyereki işlemlerinizi hızlı bir şekilde ilerletebilirsiniz.

Garanti Bankası parola alım işlemlerinizi ayrıca Alo Garanti’den de yapabilirsiniz. İnternet şubesi şifresi istediğinizi aktarmanızın devamında tarafınıza aktarılan yönlendirmeleri eksiksiz bir şekilde takip ederek, işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kurumsal müşteri konumunda yada kredi kartınız yoksa, taleplerinizi de buna göre oluşturmalısınız. Tabi kredi kartı olmayanlar, öncelikli olarak başvuru ekranını doldurmalıdır.

Garanti İnternet Bankacılığı Şifresi Aldıktan Sonra Ne Yapacağım?

Kimi zaman Alo Garanti ile 444 0 333 ‘den ya da Garanti Bankası ‘nın resmi internet sitesi üzerinden internet bankacılığı şifrenizi aldıktan sonra, internet bankacılığınına giriş yapabileceksiniz. Bunun için yine Garanti Bankası ‘nın resmi olarak aktif sitesi olan www.garanti.com.tr adresine girdikten sonra sağ üst bölümde yer alan İnternet Bankacılığı alanına tıklama yapıo, sonraki açılacak ekranda ise, müşteri numaranız veya T.C kimlik numaranız ile beraber az önce oluşturmuş olunan parolayı yazarak GARANTİ İNTERNET GİRİŞ butonuna tıklayınız ve internet bankacılığına böylece giriş yapılmış olur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*