Anadolubank Worldcard Detayları

Anadolubank tarafından Worldcard ile tüm World imkanlarından yararlanırken özel faiz oranları ve taksitlendirme seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Aylık asgari ödeme tutarı %30 ile %40 arasında değişen kredi kartı ile ödemelerinizde esneklik sağlanıyor.

Worldcard Oranları

İlk olarak Anadolubank’tan alacağınız tüm kredi kartlarının süresinin 3 yıl olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun dışında tüm yurtdışı harcamalarında VISA ve Mastercard amblemi gördüğünüz işyerlerinde rahatlıkla harcama yapabiliyor ve kartınızı kullanabiliyorsunuz. Anadolu bank Worldcard ile kazandığınız her 1 Worldpuan 0,005 TL’ye denk geliyor. Kartın diğer özellikleri ise şu şekilde;

  • 15 bin TL’ye kadar limiti olan kartlarda asgari ödeme tutarı %30
  • 15 bin ile 19.999 TL’ye kadar olan limitlerde asgari ödeme miktarı %35
  • 20 bin TL ve üzeri kredi kartlarında ise asgari ödeme tutarı %40 olarak belirleniyor.
  • Kart ücretleri ise klasik kredi kartlarında asıl kart için yıllık 66 TL ek kart için 33 TL olarak hesaplanıyor.
  • Gold Worldcard sahibi olmak isterseniz asıl kartın yıllık aidat ücreti 82 TL ek kartın ise 38 TL’dir.
  • En üst seviyedeki Worldcard olan Platinum için ise asıl karta 93 TL ek karta ise 44 TL yıllık ücret kesiliyor.

Anadolubank’tan alınacak Business Worldcard için ise yıllık kart ücreti 80 TL olarak hesaplanıyor. Kartı kullanırken faiz oranlarından iyi bilinmesi gerekiyor bundan dolayı kredi kartı faiz oranı banka tarafından %1,84 olarak açıklanıyor. Diğer yandan nakit çekimlerde de faiz oranı %1,84 olduğu ve diğer bankalardan çekilen nakit çekimlerde ise tutarın %3.85’i ile 3.30 TL kesildiği biliniyor.

Anadolu Bank Worldcard Gecikme Faizleri

Banka tarafından kredi kartı borçlarının geciktirilmesi halinde uygulanacak faiz oranı %2,34 olarak açıklandı. Ödemelerde gecikme olması durumunda Business kartı hariç tüm kredi kartlarında örneğin 1000 TL borcu olan kişi son ödeme tarihinden sonraki 20 günde ödeme yapmazsa 200 TL faiz ödemesi gerçekleştiriyor.

Eğer Business Worldcard ile son ödeme tarihinden sonraki 20 gün boyunca 1000 TL borcun ödemesi yapılmazsa 20 gün sonunda 250 TL faiz borcu ana borca eklenmiş oluyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*