Abank Mevduat Hesabı

ABank VOV Mevduat Hesabı

Türkiye’de 25. Yılını dolduran ABank müşterilerine 25. Yılına özel yüksek faiz oranı ile mevduat hesabı sunuyor. Yüksek faiz oranından dolayı VOV Hesap olarak adlandırılan mevduat hesabında %14’e varan faiz veriyor.

VOV Mevduat Hesabı Hoşgeldin Faizi

Banka sunduğu mevduat hesabı ile istediğiniz zaman para yatırma ve çekme imkanı sunuyor. Üstelik para çekimlerinde vade bozulmadığı için birikimleriniz değerlenmeye devam ediyor. VOV Mevduat Hesabı avantajları ise şu şekilde;

  • Faiz getirisi günlük olarak hesaplandığı için birikimlerinizin ABank’ta kaldığı her gün değerlendirilmesi sağlanır.
  • ABank üzerinde ilk defa mevduat hesabı açıyorsanız özel hoşgeldin faizinden faydalanabiliyorsunuz.
  • Mevduat hesabınız üzerinden vade bozulması yaşamadan Havale yada EFT ile otomatik ödeme talimatı işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Hoşgeldin faizinde oranlar TL için %14, Dolar için %3,50 ve Euro için ise %1,50 olarak belirleniyor.
  • Standart faiz oranları ise TL’de %8, Dolarda %0,10 ve Euro’da ise %0,05 olarak belirtiliyor.

İlk hesap açılışında verilen yüksek faiz oranı sadece 2 ay boyunca geçerli oluyor.

ABank Mevduat Hesabı Özellikleri

VOV Hesabı açan kişilerin banka tarafından hangi özellikleri kullanabileceği bir liste halinde belirtiliyor. Bu özelliklerin ilki tüm döviz cinslerinden sadece bir hesap açabiliyor olmanızdır. Diğer yandan en az 2.000 TL ile en fazla 500.000 TL’ye kadar olan miktarda VOV Hesabı açabiliyorsunuz. Dolar ve Euro için en az 2.000 Dolar yada Euro en fazla 200.000 Dolar yada Euro tutarı ile hesap açılışı gerçekleştirebiliyorsunuz. Hesabın diğer özellikleri ise şu şekilde;

  • Hoşgeldin faiz oranı 60 gün boyunca sahip kalıyor ve bu süre içerisinde hesapta paranız kalmasa dahi hoşgeldin faizi bu süre sonunda bir daha faydalanılamaz hale geliyor.
  • Gün içerisinde saat 17.00’dan sonra yatırılan tutarlara ertesi günden başlayarak faiz işlemi başlatılıyor.
  • VOV Hesabı tanımladığınız internet şubeniz ve ATM’lerden hesabı görüntüleyebilir ve para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızdaki hoşgeldin faizi vadesi dolduktan sonra hiçbir işlem yapmadığınız zaman TL’de %8 mevduat faizine otomatik olarak geçiş yapılıyor. Verilen faiz oranında izin verilen para çekme tutarının bir sınırı bulunmuyor. ABank mevduat hesabındaki paranız 2.000 TL’nin altına düşmediği sürece istediğiniz kadar nakit para çekimi yapabiliyorsunuz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*