Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır? (3 AY ERTELEMELİ)

Günümüzde bankalara ihtiyacı olmayan insan sayısı oldukça azdır. Eski zamanlarda kredi kullanmak isteyen kişilerin sayısı çok düşük iken, günümüzde bu sayı müthiş bir artış göstererek çok yükselmiştir. Aynı zamanda, ilerledikçe kredi kullanımları da sürekli artış göstermektedir. Ülkemizde bulunan bütün bankalar kişilere çeşitli kredi imkanları vermektedir. Tüketici vatandaşlar bu kredilerden kendilerini uygun tercih ederek paralarına yaklaşık olarak 1 haftada sahip olabilmektedirler. Bazı bankalar daha kısa sürede kredi tutarını sağlayabilmektedir. Ertelemeli kredi 2017 yılında da verilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Erteleme İşlemi

Bankalar çeşitli kredi imkanlarında ihtiyaç kredisi olarak bir kredi fırsatı da vermektedir. Bu kredi ülkemizde en çok kullanılmakta olan kredi türüdür. Bu kredinin türü ise şöyle ki; çok yüksek miktarlarda olmayan ve çeşitli ihtiyaçların giderilmesi için alınan kredidir. Bu kredileri alan vatandaşlarımız anlık olarak ihtiyaçları oldukları şeyin sahibi olabilmektedir. Ancak bu durum sonrasında bu kredinin geri ödemesi gerçekleşmedir. Belirlenen vadede bu kredinin ödemelerini yapamayan kişilerde olabilmektedir. Eğer ki sizde bu durumda kalmış bir tüketici iseniz bankayla irtibat haline geçerek kredi erteleme konusunda müracaatta bulunmalısınız.

Erteleme Yaparak Ödeme Kolaylığı Sağlayın

Borcunuzu ödeyememek yerine bu yönteme başvurur iseniz kredi notlarınızın düşürülme durumu gerçekleşmez. Ayrıca bütün bankalar sizlere bu konuda destek olmaya çalışacaktır. Bütün bankalar sizin ödemelerinizi gerçekleştirebilmeniz adına çeşitli vade uzatma imkanlarını sizlere verecektir. Ancak bu erteleme sonrasında borçlarını ödemez iseniz büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bunun sonrasında bankanın size destek olarak yapacağı bir şey kalmayacağı gibi kredi notlarınızda düşürülecektir. Kredi notları düşük olan bir kişi kefil ya da ipotek olmadan kredi kullanamayacaktır. Bu borçların geç ödenmesi ya da ödenmemesi, sizin için hiçbir bankadan kefilsiz, şartsız kredi alamayacaksınız anlamını taşımaktadır.

Ertelemeli Ödeme Avantajları

Normalde sağlanmakta olan ihtiyaç kredilerinin geri ödemeleri en geç olarak 1 ay içerisinde başlayacaktır. Ancak ertelemeli kredi ödeme işlemleriyle birlikte bu geri ödeme başlangıç süresi 3 aya kadar uzatılabilmektedir. İhtiyaç kredilerinin, ertelemeli ödemeleri onayladığı için en çok talep edilen kredi türüdür. Bulunduğumuz 2017 senesi içerisinde de ertelemeli krediler devam etmektedir. Ülkemizde ertelemeli kredi veren bankalar çok fazladır. Yazımızın devamında birkaç bankanın ertelemeli kredi imkanlarından bahsedeceğiz.

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Şartları

 • Öncelik olarak bankadan ertelemeli ödeme isteyecek kişinin, şu ana kadar bankalarla arasında finansal sıkıntılar yaşaması durumundan ortaya çıkan kredi notlarının düşük olma durumu olmamalıdır. Kredi notları yüksek kişilere bu imkanlar sağlanacaktır. Ancak bazı bankalar bu konuda inisiyatif kullanarak kredi imkanlarını verebilmektedir.
 • Kredi kullanmak isteyen kişinin 18 yaşını doldurması gerekmektedir.
 • İpotek kullanılacaksa, ipotek kullanılacak olan eşyanın eş rızasını kanıtlayacak bir imzası gerekmektedir.
 • Konut kredisi haricinde maksimum vade imkanı olarak 48 ay talep edebilirsiniz.
 • Ayrıca konut kredisi haricinde hiçbir krediye aile gelirinizi dahil edemezsiniz. Bu durumda da ihtiyaç kredisi kullanacağınız zaman sadece sizin geliriniz dikkate alınacaktır.
 • Gelirinizi resmi olarak kanıtlayacağınız bir belgeye sahip olmalısınız. Bu belgeyle başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Akbank ertelemeli kredi hesaplaması bunlara göre yapılmalıdır;

 • Faiz oranları: %1,19 olarak başlamaktadır.
 • Vade süresi: Maksimum 48 aydır.
 • Başvurular internet bankacılığı veya mobil bankacılık ile de yapılabilmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

TEB ertelemeli kredi hesaplaması bunlara göre yapılmalıdır;

 • Faiz oranları: %1,32 olarak belirlenmiştir.
 • Vade süresi: Maksimum 48 aydır.
 • Başvurularınızı internet bankacılığı ya da mobil bankacılık aracılığıyla yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*