belgesiz kredi
belgesiz kredi

Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde birçok çalışan ihtiyaçlarına yetişemediklerinden dolayı bankaların kredilerinden yararlanma yoluna gitmişlerdir. Bankaların dönem dönem yapmış oldukları cazip kampanyalar bireylerin ilgisini çekmekte ve taksit ve faiz oranlarının kendi bütçelerine uygun olmasından dolayı kredi çekmeye yönelmişlerdir.

Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi var mıdır, gelir belgesiz ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir soruları da kredi çekmek isteyen banka müşterilerinin çok sık sordukları sorular arasındadır.  Kredi başvurusunda bulunmak için öncelikle seçmiş olduğunuz kredi alanında başvuru yapmanız gerekmektedir. bankalar kredi çekmek isteyen müşterileri için belirli şartlar ve çeşitli belgeler istemektedir. Özellikle bankaların çoğu müşterilerinden nüfus cüzdanlarını ve aylık gelir belgelerini istemektedir.

Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi verilebilir mi diye soracak olursanız bazı durumlardan dolayı kredi borçlarını ödeyememiş olan banka müşterilerine ve kara listeye girmiş olan banka müşterilerinin kredi alma durumlarında sorunlar yaşandığından dolayı tekrardan kredi verilememesi durumunda bankalar bu müşterileri kaybetmemek adına çeşitli kurallarda ılımlı davranmışlardır. Kendi bankalarının müşterisi olan kişilerin hesaplarının takibi yapıldığından, otomatik talimatlarının incelenmesinden, risk seviyelerinden ve para transferlerinden bankaların haberleri olduğundan dolayı bu müşterilere gelir belgesi istemeden de kredi verilebilmektedir. Bankalardan kredi almak istediğinizde bankalar öncelikle kredi çekmek isteyen müşterilerinin kredi notlarına bakmaktadırlar.

Daha önceden kredi alıp almadıklarına, almışlar ise ödemelerini düzenli yapıp yapmadıklarına ve kara listeye girip girmediklerine özellikle bakmaktadırlar. Kredi notları yüksek olan banka müşterilerinin durumları göz önünde bulundurularak gelir belgesiz de kredi verilebilmektedir. Kredi notu yüksek fakat maaşı ve düzenli bir geliri olmayan kişiler de artık gelir belgesi getirmeden kredi alma olanaklarından yararlanabilmektedirler. Banka sistemlerinde müşteri bilgileri kayıt altında tutulduğundan dolayı kredi başvurusunda bulunan kişilerin bilgileri ve kredi notları hakkında bilgiler verilerle kayıt altındadır. Bu sebeple kredi başvurusunda bulunup gelir belgesini veremeyecek olan müşterilerin kredi notlarının durumlarına göre kredi alma durumları gerçekleşmektedir.

Kredi notları bankalardan alınmış olan kredilerin geri ödemelerinde aksaklıklar yaşanmadan kredi taksitlerini eksiksiz yatırılması sonucunda müşterilerin almış oldukları notlardır. Bu notlar kredi ödemelerinde aksaklıklar ve eksik ödemeler yapmış olan kişilerde eksi puan olarak düşmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*