Halkbank Girişimci Kredisi

Halkbank Girişimci Kredisi

Yeni iş kurmak isteye ve ekonomik hayata atılmak isteyen kişilere Halkbank Girişimci Kredisi veriyor. Verilen bu kredinin 30, 50 ve 75 bin olarak farklı statülerde üst limitleri bulunuyor.

Girişimci Kredisi Detayları

Halkbank özellikle teknolojik alanda girişimlerde bulunmak isteyenlere yönelik verdiği finans desteğini artırmayı hedefliyor. Geleceğin ürünleri teknoloji ile üretileceği göz önüne alınınca Halkbank sağlam zeminler üzerinde ilerlemeye çalıştığı görülüyor. Bu bağlamda yeni üniversite mezunu ve deneyimsiz olan kişiler kendi meslek alanlarında bir iş kurmak istediklerinde 50.000 TL’ye varan girişimci kredilerinden faydalanabiliyorlar. Verilen kredinin diğer şartları ise şu şekilde;

  • Mesleki kuruluşlardan eğitim sertifikası bulunan ve alanında deneyimli olan girişimcilere Usta başlığı altında 30.000 TL’ye varan girişimci kredisi veriliyor.
  • Diğer yandan ise mezun olduğu bölümde deneyim kazandıktan sonra kendi işini kurmak isteyen kişilere ise Cesur başlığı altında ve teknoloji alanında proje geliştirmek isteyenlere Mucit başlığı altında 75.000 TL’ye varan kredilerden faydalanma imkanı sunuluyor.

Verilen Cesur ve Mucit girişimci kredisi teknokentlerde faaliyet halinde olan ve patentini almış olduğu icatlar için Halkbank tarafından finansal destek sağlanıyor.

Girişimci Kredisinden Kimler Faydalanıyor?

TÜBİTAK, KOSGEB ve TTGV gibi kurumlardan hibe alma hakkını kazanan kişiler Halkbank Girişimci Kredisi imkanlarından faydalanabiliyorlar. Halkbank’a girişimci kredisi başvurusu yaptığı tarih itibari ile geriye dönük 1 yılı geçmeyen ticari faaliyet yada iş yeri kurma işlemi yapan kişiler bu krediden faydalanabilirler. Ancak 1 yılı aşkın süredir ticaret hayatında yeri olan ve işletmeye sahip olan kişiler bu krediden faydalanamazlar.

Verilen krediden faydalanmak için gerekli olan bir diğer şart ise şirket kuruluşunun tamamlanmış olması olarak karşımıza çıkıyor. Diğer yandan verilen kredi en fazla 48 ay vade seçeneği ile verildiği için rahat bir ödeme imkanı da sunuluyor. Başvuru için gerekli belgeler şu şekilde;

  • Başvuru formu
  • Kimlik belgesi ve fotokopisi
  • Ticaret Sicil Gazetesi yada Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Sicili Gazetesi
  • Vergi Levhası
  • Noter onaylı temsile yetkili kişilerin imza sirküleri
  • Varlık ve gelir durumunu belirten belgeler. (Ruhsat, Tapu vb.)
  • Eğitim sertifikası yada öğrenim durumu belgesi
  • Önceki çalıştığı iş yerlerini gösteren belgeler.

Tüm bu gerekli belgelerin getirilmesi halinde KOSGEB, TTGV ve TÜBİTAK gibi kurumlardan da hibe almaya hak kazanmış girişimci olarak Halkbank’tan Girişimci Kredisi alabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*