İş Bankası Emekli Maaşı

İş Bankası Yeni Emeklilerin İlk Gelir ve Aylık Ödemelerini Yapıyor

İş Bankası müşterilerine sunduğu hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Ve bu sefer emekli müşterilerine ayrıcalık tanıyor. İş bankası her geçen gün yenisini eklediği hizmetlerine SGK ile yaptığı anlaşma doğrultusunda yeni emekli olan veya olacak kişilerin aylık, ilk gelir ve emeklilik ikramiyesi ödemelerini yapıyor. İş bankası bu ödeme hizmetine 1 Ağustos 2017 tarihinden itibaren başlayacak olup tüm hazırlıkları tamamdır.

Ödemeye Dair Detaylar

  • Emekli sandığı, BağKur, ve SSK emeklileri yapacakları anlaşma ile emekli ikramiyelerini ve aylık ödemelerini bu karar doğrultusunda İş Bankasından yapabilirler. Bu doğrultuda emekli vatandaşlar İş Bankasının 1300’den daha fazla olan şubelerinde, 6500’ün üzerindeki bankamatik hizmetinden ve 7/24 hizmet veren dijital temas noktaları ve internet bankacılığından faydalanabilirler.
  • Ayrıca İş Bankası emeklilere özel promosyon seçenekleri ve ayrıcalıklar sunuyor. Bu doğrultuda eğer emekliler gelir ve aylıklarını 3 yıllık süre ile İş Bankasından almayı taahhüt ederlerse emekli aylık ve gelirleri ile orantılı olacak şekilde 450 TL’ye varan promosyon ödemelerinden faydalanabiliyorlar.

Kredi Kartı Avantajları

  • Aynı zamanda emekliler temin edebilecekleri kredi kartları ile taksitli alışveriş ve indirimli alışveriş yapabilecekler ve yapılan tüm harcamalar üzerinden kazandıkları Maxi Puanları tüm Maximum anlaşmalı olan yerlerde kullanabilecekler.
  • Ayrıca İş Bankasından alacakları kredi kartları ve ek kartlar için 2017 yılının sonuna kadar yıllık kart ücreti ödeme sıkıntısına girmiyorlar. Çünkü banka müşterilerinden bunu talep etmiyor. İş bankasından yararlanan emekliler aylık 3 adet ücretsiz EFT işlemini İş Cep ve internet şubesinden yapabilme imkanına sahipler.
  • Ayrıca internet şubesi, iş cep ve telefon şubesi imkanları ile sınırsız olarak havale işlemi yapabilmektedirler.

Emeklilik aylıklarını ve gelirlerini iş bankasından alan emekliler birikimlerini daha avantajlı faiz oranları ile vadeli mevduat hesabında değerlendirme imkanına sahipken ihtiyaç duymaları halinde daha indirimli faiz oranları ile kredi kullanma imkanına sahiptirler.

Yeni emekli olup İş Bankasından emeklilik gelir ve aylığını temin etmek isteyen emekli müşteriler için hazırlanan bu avantaj ve tüm ayrıcalıklardan yararlanmak isteyenler, kedilerine en yakın diledikleri İş Bankası şubesinden kimlik kartları ile birlikte ücretsiz başvuru talebinde bulunabilirler. Herkese açık olan yeni emekliler için düzenlenen bu imkanlardan emekliliği gelen herkes faydalanabiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*