HSBC ihtiyaç kredisi

HSBC Yüzde 1.37’den İhtiyaç Kredisi

HSBC bankası yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil için, araç için yada diğer masraflara kullanması için müşterilerine %1,37’den ihtiyaç kredisi veriyor. Sigortalı ve sigortasız olarak iki fark şekilde sunulan kredi 48 ay vadeli olarak çekilebiliyor.

HSBC İhtiyaç Kredisi Detayları

Sigortalı olarak sunulan ihtiyaç kredisinin detayları için örnek iki hesaplama yapabiliriz;

  • 20 bin TL 24 ay vadeli kredi çekilmesi durumunda %1,37 faiz oranı ile aylık taksit tutarı 1.016 TL’ye denk geliyor. Çekilen bu kredi üzerinden kredi tahsis ücreti olarak 100 TL kesiliyor. Krediyi çeken kişi toplamda 24,703 TL olarak geri ödeme yapıyor.
  • Yine 20 bin TL krediyi 48 ay vadeli olarak çekmek isterseniz %1,45 faiz oranı ile aylık taksit tutarı 619 TL olarak hesaplanıyor. Kredi üzerinden kredi tahsis ücreti ise yine 100 TL olarak kesiliyor. Çekilen kredi toplamda 30.206 TL olarak geri ödeniyor.

Kredi sigortası için ortalama yaş 45 olarak hesaplandığı için her kişi için bu fiyat farklı bir şekilde yansıtılabilir. Aynı krediyi sigortasız olarak çekmek isteyen kişiler için de 2 farklı örnek hesaplama yapalım;

  • 20 bin TL krediyi 24 ay vade seçeneği ile çekmek isterseniz aylık faiz oranı %1,40 olarak belirleniyor ve aylık taksit miktarı 1.020 TL’ye denk geliyor. Alınan kredi tahsis ücreti 100 TL ve çekilen kredi toplam olarak 24.573 TL olarak geri ödeniyor.
  • Aynı miktardaki krediyi bu sefer 48 ay vade ile çekmek istemeniz halinde aylık faiz oranı %1,48 olarak belirlenip aylık taksit oranı 623 TL olarak hesaplanıyor. Kredi tahsis ücreti yine 100 TL olarak bu kredinin toplam geri ödemesi 29.994 TL olarak yapılıyor.

Sigortalı yada sigortasız olarak çekilen tüm krediler üzerinden %0,5 ve BSMV ile hesaplanıp kredi tahsis ücreti kesiliyor.

İhtiyaç Kredisine Başvuru Yolları

HSBC tarafından iki farklı şekilde verilen ihtiyaç kredisini kullanmak isteyen kişiler başvurularını HSBC şubelerinden, ATM’lerinden, internet bankacılığından, müşteri temsilciliğinden yada mobil uygulama üzerinden yapabiliyorlar. Başvuru yapmak için nüfus cüzdanı fotokopisi, maaşlı çalışanlar için maaş bordrosu ve istenmesi halinde adres beyannamesi getirmeniz yeterli oluyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*