ING Bank ihtiyaç kredisi

ING Bank İhtiyaç Kredisi

Yaz aylarının sonuna yaklaşmamız ile birlikte tüm yaz boyunca yapılan harcamalar ve yeni çalışma dönemi için gerekli olan ihtiyaçlar için ING Bank %1,19’dan başlayan oranlarla ihtiyaç kredisi veriyor. Üstelik 4 ay ertelemeli bir şekilde kredi kullanabiliyorsunuz.

Kredi Notuna Göre Kredi Faiz Oranları

ING Bank’tan kredi kullanmak isteyen kişiler kredi notlarına göre özel faiz oranları ile karşılaşıyorlar. Kişiye özel faiz olarak adlandırılan bu kampanyada detaylar ise şu şekilde;

  • Findeks kredi notu 1850 puan üzerindeki banka müşterileri %1,19’dan başlayan faiz oranları ile kredi kullanabiliyor.
  • Findeks kredi notu 1800 ile 1849 puan arasında olan kişiler yine %1,19 faiz oranından faydalanabiliyorlar.
  • Findeks kredi notu 1699 ile 1750 arasındaki kişiler ise %1,39 faiz oranı ile kredi kullanabiliyorlar.

Verilen bu rakamlar üzerinden kişiler hangi faiz oranlarından faydalanabileceklerini hesaplayabilirler. Diğer yandan dosya masrafı ise kullanılacak kredi tutarının %0,5’i olarak belirleniyor. 4 ay ertelemeli olarak kredi kullanmak isteyenler sadece 48 ay vadeli kredi kullanımlarında bu fırsattan faydalanabiliyorlar. Kredi notu 1699 altında olan kişiler ise kredi kullanabilmek için şube ile görüşmeleri gerekiyor.

Örnek Kredi Hesaplama

10.000 TL ING Bank ihtiyaç kredisi kullanan kişiler 48 ay vadeyi tercih ettiklerinde kredi notuna göre en düşük faiz oranı olan %1,19 üzerinden aylık 338,62 TL taksit ödemeleri gerekiyor. Bu kredi için belirlenen diğer masraflar 50 TL kredi tahsis ücreti ve 587,36 TL sigorta bedeli oluyor. Kullanılacak olan kredinin yıllık toplam maliyet oranı %21,1851 olarak belirlenirken yıllık akdi faiz oranı da %13,08 olarak belirleniyor.

Vade Sınırları ve Taksit Erteleme İmkanı

ING Bank ihtiyaç kredisi 3 ile 48 ay arası vade seçenekleri ile kullanılabiliyor. Taksit erteleme imkanından faydalanmak isteyen kişiler 1850 ve üzeri kredi notuna sahip olmaları gerekiyor. Tüm verilere bakıldığında Findeks Kredi Notu ne kadar yüksek ise o kadar avantajlı kredi kullanma imkanı sunuluyor. Krediye başvuru için ING Bank internet şubesi, mobil şube, telefon bankacılığı yada herhangi bir ING Bank şubesine gitmeniz yeterli oluyor. Online olarak yapılan başvurularda verilen kredi miktarı şubeler üzerinden yapılan başvurulardan daha az olarak kullandırılıyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*