Yapı Kredi Bankası konut kredisi

YapıKredi Bankası Konut Kredisi

Konut sahibi olmak isteyenler için yeterli finansmanı bulma konusunda yeni bir kampanya başlatan YapıKredi Bankası Konut Kredisi fırsatlarıyla müşterilerini karşılıyor. 120 aya varan vadeler ve %1,01’den başlayan faiz oranları ile kredi imkanı sunuluyor.

Kredi Detayları

Kredi en fazla 120 ay vade ile kullanılabildiği gibi verilecek olan kredi tutarı da satın alınacak evin ekspertiz değerinin en fazla %80 oranında hesaplanıyor. %80 üzerinde kredi kullanmak için konutun %100 değerine kadar ilave konut teminatı gösterilmesi gerekiyor. diğer yandan konut kredisinde vadenin sonu geldiğinde kredi kullanan kişinin yaşı en fazla 70 olması zorunlu gerekir. Ödemeleri taksit miktarını ve oranlarını kendiniz belirleyerek yapabilirsiniz.

Ara dönem ödemeleri ile kredi taksitlerinin miktarlarını düşürebiliyor yada isterseniz kredinin tamamını erken bir şekilde kapatabiliyorsunuz. Yatırım amacı ile yada tek başına ev alma imkanı olunmaması halinde iki kişi ortak olarak konut kredisi kullanabiliyor. Kredinin örnek hesaplama tablosu şu şekilde;

  • 100.000 TL ev kredisini 60 ay vade ile kullanmak isteyenler için aylık faiz oranı %1,01 olarak belirleniyor bu durumda toplam masraf 1.350,71 TL oluyor. Aylık maliyet oranı %1,1241 olduğu için taksit tutarı da 2.230,51 TL olarak hesaplanıyor.
  • Yine 100.000 TL krediyi 120 ay vade ile kullanmak isteyenler için aylık faiz oranı %1,01 ancak aylık maliyet oranı %1,0997 olduğu için taksit tutarı 1.441,66 TL olarak belirleniyor.

Başvuru Yolları ve Gerekli Belgeler

Konut kredisi için başvuruyu YapıKredi Bankası internet şubesi, mobil şube yada telefon bankacılığı üzerinden yapabiliyorsunuz. Diğer yandan ise başvuru için gerekli belgeler sırası ile nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, ev faturalarında bir tanesi, satın alınacak evin tapu fotokopisi olarak belirleniyor. Gelir belgesi gösterilirken son 2 aya ait olan güncel maaş bordrosu gerekiyor. Eğer serbest meslek sahibiyseniz son vergi levhanızın fotokopisini getirmeniz yeterli oluyor. Diğer yandan emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi, kira geliri olanlar için tapu ve kira kontratı fotokopisi gerekiyor.

Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra banka size verilen süre içerisinde kredinin sonucunu size SMS yolu ile iletiyor. Krediniz onaylandıktan sonra krediyi kullanmak için 75 gününüz bulunuyor bu süreyi geçmeniz halinde krediye yeniden başvurmanız gerekebilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*