Şekerbank taşıt kredisi

Şekerbank Taşıt Kredisi

Hayallerinde 2. El yada sıfır kilometre bir araç olan kişiler için Şekerbank Taşıt Kredisi kampanyası hazırladı. Satın alınacak araçların değerinin %50 ve %70 değerini karşılayan 48 aya varan vadelerle kredi detayları bu yazıda.

Taşıt Kredisinin Özellikleri

Şekerbank’tan alınacak kredide 48 aya kadar vadelendirme seçeneğini tercih edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra teminat olarak satın aldığınız aracın rehin gösterilmesi yetiyor. 2. El araç almak isterseniz banka sadece 15 yaşına kadar olan araçlara kredi verirken sıfır kilometre araçlarda fatura değerinin 50.000 TL’ye kadar olan kısmında %70, 50.000 TL’yi geçen kısmında ise %50 oranında kredi verilebiliyor. Üstelik kredi kullanırken kefil şartı da aranmadığı için sadece istenilen belgeleri getirmeniz yeterli oluyor.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

  • 3 ile 24 ay arasındaki kullanılacak taşıt kredilerinde aylık faiz oranı %1,51 olarak belirleniyor.
  • 25 ile 36 ay arasındaki vadelerde tercih edilen taşıt kredisinde aylık faiz oranı %1,53 üzerinden hesaplanıyor.
  • Son olarak ise 37 ile 48 ay vadelerle alınacak olan taşıt kredisinde ise aylık faiz oranı %1,55 olarak hesaplanıyor.

Başvuru için gerekli olan belgeler ise başvuru formu, kimlik fotokopisi, başvuru sahibine ait olan gelir belgesi, ücretli çalışanlar için son 2 ayın maaş bordrosu, serbest çalışanlar için ticaret sicil gazetesi, vergi levhası ve imza sirküleri ile birlikte oda sicil kaydı belgesini getirmesi yeterli oluyor. Diğer yandan sıfır km yada 2. El taşıt alımları için alınacak olan taşıtın ruhsat fotokopisi de gerekli oluyor.

Şekerbank Taşıt Kredisi Kredilendirme Şartları

Verilecek olan kredi için Şekerbank tarafından bazı özel koşullar bulunuyor. Bu koşulların başında ise satın alınacak aracın değerinin 50.000 TL’nin altında mı yoksa üstünde mi olduğudur. 50 bin TL altındaki araçlar için daha fazla kredi kullanma imkanı verilirken 50 bin TL üzeri araçlar için daha az kredi kullandırılıyor.

Diğer bir koşul ise araç muayene raporuna göre değerlendirildiği için araçta olası bir kullanılmaz hale gelecek hasar varsa bu durumda banka araca belirlediği değer kadar kredi sahibini sorumlu tutuyor. Bu durum olası bir kredi ödenmeme durumunda araca konulan rehin kararının sağlama alınması için yapıldığı belirtiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*