Fibabanka Eğitim Kredisi

Fibabanka Eğitim Kredisi

Okulların açılmaya başlamasıyla masrafları artan veliler hem okul ihtiyaçlarını karşılamak hem de okul ücretlerini ödemek için eğitim kredisine ihtiyaç duyuyorlar. Fibabanka eğitim kredisi %1,05’ten başlayan faiz oranları ile 96 aya kadar varan vadelerle verilebiliyor.

Eğitim Kredisi Örnek Tablosu

  • 20.000 TL krediyi 36 ay vade ile kullanmak isteyen kişiler aylık %1,05 faiz oranı ile 694,48 TL taksit ödeyecekler. Taksit tutarının dışındaki masraflar ise 105 TL kredi tahsis ücreti, 498,87 TL sigorta masrafı oluyor.
  • 30.000 TL eğitim kredisi kullanılması halinde 60 ay vade seçeneğinde aylık faiz oranı yine %1,05 olarak kalıyor. Bu durumda taksit tutarı 715,69 TL olarak belirleniyor ancak 157,50 TL kredi tahsis ücreti ve 1.160,71 TL sigorta masrafı da hesaba katılması gerekiyor.

Krediyi alabilmek için OKUL yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C Kimlik Numaranız ile birlikte 3422 numarasına SMS göndermeniz yeterli oluyor. Verilen örnek kredi tablosunda yıllık ve aylık efektif faiz oranına sigorta masrafları dahil edilmediği için kullanacağınız kredinin tam olarak detaylarını şubeye giderek öğrenebilirsiniz.

Fibabanka eğitim kredisi maximum 96 ay vade ile kullanılabiliyor ve sadece okul ücreti için kullanılacak ise ücret banka tarafından direkt olarak okula gönderiliyor. Bu durumun sağlanması için ise krediyi kullanan velinin EFT talimatı vermesi gerekiyor.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Başvuru için gerekli belgelerin başında klasik bir krediye başvuru belgeleri geliyor. Nüfus cüzdanı, maaşlı çalışanların son 3 aya ait maaş bordrosu yada maaş miktarını gösteren belge, serbest çalışanlar için son vergi levhasının fotokopisi ve ticari sicil gazetesi fotokopisi gerekli oluyor. Diğer belgeler ise okula ödenecek ise okul tarafından kayıt ve ücretin gösterildiği bir belge oluyor. Ayrıca okulun hesap numarasına ücret banka tarafından otomatik bir şekilde gönderildiği için krediyi kullanan kişi elden kredi miktarını alma imkanına sahip olmuyor.

Kullanılan kredinin nakit olarak alınabilmesi için yüksek miktarlarda olmaması ve okul ücreti için değil eğitim masrafları için kullanılacağının belirtilmesi gerekiyor. Ortalama 20.000 TL kredi masraflar için kullanılması halinde nakit olarak alınabiliyor. Tüm bunların yanı sıra şube ile görüşmeniz halinde kredi kullanma limitinize göre bir sonraki sene için gerekli olacak kredi miktarını da ilk krediniz ile bağlantılı bir şekilde kullanabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*