İnternetten Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ev, arsa veya araba almak, tatile çıkmak ya da büyük fiyatta ürünler almak için, kredi ihtiyaçları içerisine girebilirsiniz. Bunun hem kolay hem pratik yolu, genel olarak internet üzerinden yapılan başvurulardır. Sonuçta, şubeler genel olarak mesai saatleri içerisinde çalışıyor ve vatandaşlarımızın her an bir kredi ihtiyacı olabilir. Kredi karşılaştırma ve değerlendirme siteleri vasıtası ile, bankaların online sayfalarından ve mobil uygulamalar üzerinden günün her saatinde kredi başvuruları açılabiliyor. Bu da size, şubeye gitmeksizin, oturduğunuz yerden tek bir tık ile kredi almanıza olanak veriyor.

Kredi Araştırma Siteleri Aracılığıyla Kredi Başvurusu

Bankaların krediyi onaylamasındaki en büyük neden, gelirinizin talepte bulunan krediyi rahat bir oranda karşılayabilmesidir. Bu sebepten dolayı, bütçenizi aşmayacak, aylık ödemelerin sizi zorlamayacak kredileri tercih etmek en mantıklı işlemdir. Kredi karşılaştırma yaparak tüm bankaların verdiği faiz oranlarını aktif olarak görebilir, kendiniz için en uygun kredi veren bankayı tercih edebilirsiniz. Bir sonraki adımda kredi başvuru siteleri genel olarak sizleri bankaların resmi internet sitesine yönlendirir. Bu sitelerden başvuru formlarını eksiksiz olarak doldurarak, kısa süre içerisinde kredi alabilirsiniz.

Bankaların İnternet Siteleri Üzerinden Kredi Başvurusu

Her bankanın aktif bir web sayfası ve üzerinde çeşitli kredilerin olduğu alanlar bulunuyor. Kredi karşılaştırma sitelerinde bu alanlara geçişler yapabildiğiniz gibi aynı zamanda direkt bankanın web sayfasından da kredi başvuruları açabilirsiniz. Eğer kendi hesabınızın olduğu bir bankadan başvuru açıyorsanız, bankanın sitesine giriş yapabilir ve ihtiyacınız olan türden bir krediyi alabilirsiniz. Müşterisi olmadığınız bir bankaya yapılan online kredi başvurularında ise ilgili alana giriş yaparak TC kimlik numaranız ve Cep telefon numaralarının yazılması gerekir.

Mobil Uygulama İle Kredi Başvurusu

Bankaların web siteleri olduğu gibi bununla beraber aktif mobil uygulamaları da bulunuyor. Kullandığınız bankanın mobil uygulamasını tercih ediyorsanız eğer, buradan giriş yaparak menüde bulunan kredi başvurusu alanından kredi taleplerini açabilirsiniz.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl İşleme Alınır?

İnternetten form doldurarak yaptığınız başvuruların sonuçları, iki aşamalı olarak gerçekleşiyor. Öncelikle verilen bilgilere göre, bankalarla olan geçmişinize ve ekstra olarak gelir durumunuza bakılarak ufak bir değerlendirme süreci aktif ediliyor. Bunun sonucunda ya kredi onayı veriliyor ya da red oluyor.  Kredi ön onayı alan kişilerin, ikinci aşamada bankanın istediği evrakları teslim etmesi gerekiyor. Bu teslim edilen kredi evraklarından, sizlere uygun çıkan kredi tutarı belirleniyor. Fakat internetten kredi başvurularında, onlnie kredi veren bankalar ibaresi bulunur. Bu ibare ile beraber, sizlerden herhangi bir belge istemeden anında 20 bin TL’ye kadar kredi veren bankalar bulunmaktadır.

İnternetten Kredi Başvurusu Onay Almazsa Ne Olur?

Kredilerin onaylanmamasının çok farklı sebepleri olabilmektedir. Ancak, bankaların kriterleri genel olarak birbirinden farklılık gösterebilir. Bu nedenle, farklı bir bankadan eş zamanlı olarak şansınızı deneyiniz. Unutmamanız gereken en önemli nokta ise, aynı anda birçok başvuru talebi oluşturmamaktır. Bir bankadan yanıt almanızın devamında, diğer bankaya başvurmaya öözen göstermelisiniz.

İnternetten Kredi Başvurusunda Uygulanan Faiz Oranları

Yine her banka sizlere farklı faiz oranları sunar. Sizler de kredi karşılaştırma siteleri üzerinden uygun faiz oranlarına ulaşabilirsiniz. Bu faiz oranlarına göre sizlere en uygun gelen bankayı tercih edebilir ve kısa süre içerisinde istediğiniz paraya sahip olabilirsiniz. Her banka kendine özgü yıllık planlamalar dahilinde bir kredi faiz oranını aktif eder. Örnek olarak Ziraat Bankası %1.24 faiz oranı verirken,  Fibabanka’nın %1.33 faiz oranı vermesi gibi.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*