Kredisi Çıkmayana Kredi Çıkartılır Furyasına Dikkat

Bankalardan kredi alamayanlar yaptığı başvurusu ret edilenler, kredisi çıkmayanlar için nakit ihtiyacı kredi verilir para verilir acil para ihtiyaçlarınız giderilir gibi özellikle sosyal medyada çıkan sayfalar reklamlar derken bu amaçla kurulmuş internet siteleri dahi bulunmaktadır.

Bankadan Kredi Neden Çıkmaz?

Öncelikle bankadan kredi hangi şartlarda çıkar bankaların kredi verme kriterleri nedir kimlere kredi verilir bunları irdelemek gerekiyor. Bilindiği üzere kredi notu en önemli etkendir güncel adı ile findeks risk raporu olarak güncellenmiştir. Findeks, Bireysel ve tüzel kişilere dair bankacılık sistemi içerisinde finansal ödeme hareketleri takip eden ve bunu 0-1850 arası bir not skalası içerisinde standart payandalar ile belirlenen bir puanlama sistemidir.

Kullanılan krediler kredi kartları ve kredili mevduat hesaplarını kapsayan bu kredi ürünlerinin geri ödenme performanslarını ölçer düzenli ödenmesi halinde sorun olmamakla birlikte aksaması gecikmesi durumunda not düşüşe geçer.

Yasal takibi olana icrası olanın kredi başvurusu dahi kabul edilmez bankacılık sistemine kredi girişi dahi yapılamaz.

Bankalar öncelikle kredi başvuru sahibinin kredi notuna bakar yani bankalardan daha önce kullandığı yada diğer bankalara olan borçlarında görülmesini sağlayan findeks risk raporuna bakarlar ardından gelir belgeniz istenir. Kredi notunuzda sıkıntı yok ise ödeme teminatı olacak gelir belgenizi veya ipotek edilebilecek bir değerin verilmesi ister. zaten bunlar bilinen şeyler ayrıntıya girmeye gerek yok

Maddeler halinde Kredi Çıkmama Nedenleri

1- Bankadan kullanılan herhangi bir kredi ürünün aksaması 60 günden fazla gecikmesi.

2- Banka borçlarından herhangi birinin idari takibe girmesi.

3- banka borçlarının avukata devredilmesi ve icra durumuna düşmesi.

4- Gelir Borç dengesinin bozulması. (örneğin 3 Bin TL geliri olan birinin aylık taksit toplamı 2 Bin TL ve üzeri olması)

5- Yüksek limitli kredi kartları. (Kredi kartının limiti her zaman açık kredi gibidir ve borç yükü olarak görünür borç stoku da denir, kartı kullanmasanız da geçerlidir)

6- Daha önce hiç kredi kredi kartı kullanmadıysanız gelir belgeniz yok ise mesela öğrenci olana kredi çıkmaz 18-19 yaşında olana kredi çıkmaz.

Kredisi Çıkmayan Kredi Olayı Nedir?

Öncelikle belirtelim yukarıda sayılan maddelerden 2 ve 3. maddede olan yani icrası ve takibi olana kredi çıkmaz çıkartırım diyene de itibar etmeyin önden para vermeyin dolandırılma ihtimali olasıdır. Ancak borçlarını düzenli ödeyen ama kredi borçları çok olan gelir belgesi olmasına rağmen kredisi çıkmaya kredi çıkartılma olanağı zayıfta olsa bulunmaktadır. Kredi aracı kurumları veya kişiler özellikle ipotek ev arsa çiftlik tarla gibi alımlarda ticari kredileri de kapsayacak şekilde kredi çıkartabilmektedirler. Yine bireysel ihtiyaçlar içinde kredi çıkartılmaktadır. ancak %10-15 lerı bulan komisyon alırlar bunu çıkartmak için banka şubelerinde tabiri caiz ise adamları bulunmakta ve işbirliği ile çıkartılmaktadır.

yasal takibiniz ve icranız varsa kimse size kredi çıkartamaz aksini iddia eden art niyetlidir.  İcranız veya yasal takibiniz yok ise arayışlarınızda dikkatli olun peşin olarak kredi tutarına göre para isteyenlere de ihtiyatlı olun.

İşi Olmayana Kredi Çıkartılır mı?

Bankadan kredi alınırken bankalar maaş bodrosu isterler aynı zamanda kişinin SGK kaydına ulaşır ve çalışıp çalışmadığına da bakabilmektedirler. Bazı kredi simsarları kurdukları hayali şirketler ile işi olmayana geliri olmayana yaşı küçük (+18) olana göstermelik 3 ay sigorta yatırmakta ve yüksek maaş aldığı bahisle bodro düzenlenmek suretiyle yalan beyanda bulunarak kişiye kredi çıkartmaktadırlar ve kişiden %15-20 leri bulan komisyon almaktadırlar tabi yine kişinin bankadan takıntısı olmaması gerekiyor.

Krediyi Biz Çekelim Siz Ödeyin

Bu tür kredi verme olayı aslında bildiğimiz senetle ile para verme kapsamına girer hali hazırda bu durum tefecilik denilen ve yasal olmayan bir alışverişe girer zaten size bu şekil para verecek kişi sizden ciddi bir teminat almak zorunda bu ipotek olur ev araba rehni gibi başka türlü geliri olmayana malı mülkü olmayana senetle kimse beş kuruş vermez.


6 Comments Posted

  1. SİGORTASIZ BİR İŞTE ÇALIŞIYORUM 2500 TL GELİRİM VAR BANKALARLA BİR SORUNUM YOK ENGELIM VS YOK SIGORTAM OLMADIGI ICIN KREDI ÇEKEMIYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ DÜĞÜN YAPMAM GEREKİYOR ÇOK ACİL MADDİYATA İHTİYACIM VAR YOL GÖSTERRMSNZ
    05315151204

  2. merhabalar
    ben ankara dan yazıyorum ..acil 13000 tl a ihtiyacım var ..aylık duzenli olarak 350-400 lira verebilirim ..verdiğim borcun bana geri dönmeemesi yüzünden bir kaç aydır sorun yasıyorum .. tek bir yere ödeme yapmak istiyorum bu yüzden ..ne sekilde hareket edebilirim ayrıca baska alternatifler konusunda da bana yardımcı olabilir misiniz ..
    teşekkürler
    iyi çalışmalar

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*