Şekerbank tarım kredisi

Şekerbank’tan Çiftçiye 3 Yeni Kredi Desteği

Her zaman çiftçinin yanında olan Şekerbank yine düşük faiz oranları ve yüksek vade imkanları ile çalışkan çiftçilerimize 3 farklı kredi imkanı sunuyor. Bu krediler;

 1. Tarla Büyütme Kredisi
 2. Tarım Ekipmanları Kredisi
 3. Kırsal Kalkınmaya Destek Kredisi

Tarla Büyütme Kredisi

Çiftçilerin topraklarını genişletmeye katkı sağlamak amacı ile 60 aya varan vade olanağı sunuyor. Üstelik çiftçilere hasat zamanı ödeme imkanı sunuluyor. Bu sayede farklı yerlerde parça parça olan araziler, miras yada göç gibi sebeplerle boş kalan araziler değer kazanarak büyüyor.

Çiftçilerin büyümesi demek ülkenin büyümesi demek. Bu yüzden kurulu olan tarım işletmeleri ve tarım arazileri için yeni alacakları araziler ve bahçe bedellerinin finansı rahat bir şekilde karşılanıyor ve tarlaların verimi artıyor.

Tarla Büyütme Kredisinin Özellikleri;

 • Kredi çiftçinin faaliyet göstereceği bahçe nitelikli yada tarla gibi gayrimenkullere yönelik verilir ve kredinin faiz oranı sabittir.
 • Çiftçinin satın alacağı bahçe yada tarlaya yapılan ekspertiz değerinin %75 ine kadar kredi imkanı sunuluyor.
 • Krediler, 12 ay, 6 ay, 3 ay yada ayda 1 olmak üzere toplamda 60 aya kadar esnek ödeme imkanına sahiptir.

Tarla büyütme kredisinden faydalanmak için gerekli belgeler; ÇKS veya çiftçilik belgesi, krediye başvuran kişinin icar belgesi/kira sözleşmesi veya başvuru sahibinin arazi tapu fotokopisi olması gerekiyor.

Tarım Ekipmanları Kredisi

Tarımda modernleşme ve verimliliğin artması, çiftçilerin daha rahat üretim yapması adına Şekerbank’tan çiftçilere tarım ekipmanları kredisi imkanı sunuluyor. 60 aya varan esnek ödeme imkanları ve hasat zamanı ödemenin başlaması bu kredi için de geçerlidir.

Traktör kredisi için KDV bedeli dahil faturanın %75’ine kadar çiftçilere kredi veriliyor. Ayrıca 5 yaşını geçmemiş ikinci el traktörlerde alım satım yapmak isteyenler için alım satım bedelinin maksimum %60’ına kadar kredi verilmektedir. Kredi faiz oranları sabit olup aylık yada 3,6,12 ayda bir 60 aylık vade ile ödeme imkanı bulunmaktadır.

Ekipman kredileri kullanmak isteyen kişiler için ise; yine fatura bedelinin ( KDV dahil ) %75’ine kadar kredi veriliyor. Biçerdöverde ikinci el alım satımlarda noter satış bedelinin %65’ine kredi verilmektedir. Sabit faiz oraları ve 60 aya varan ( 12,6,3 yada aylık) vade imkanları bu kredi içinde geçerlidir.

Başvuru için gerekli belgeler;

 • Proforma faturası,
 • Çiftçilik belgesi veya ÇKS,
 • Başvuru yapan kişinin arazi tapusunun fotokopisi veya kira sözleşmesi/icar belgesi

Kırsal Kalkınmaya Destek Kredisi

Şekerbank Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Fonları ( IPARD ) kapsamında çiftçilere 10 yıla varan esnek vade imkanı ile ve çitçilerin yatırım projelerinin %60’ına varan hibelerle devlet tarafından desteklendiği bir kredi imkanı sunuyor.

Hibe alma hakkı kazanan proje ve yatırımlar için 10 yıla varan vade imkanı sunuluyor. Aynı zamanda bu krediyle hibe kapsamına girmeye hak kazanmayan tüm projeli yatırımlar için başvurulan kredi talepleri de değerlendirmeye alınıyor.

Bu sayede sürdürülebilir tarım ve güvenli gıda üretimi artıyor ve çiftçiler

Hayvancılıktan meyveciliğe kadar birçok alanda modern tesislere sahip olma imkanı kazanıyor.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler ;

 • Kredi başvuru formu
 • İş planı
 • Projenin fizibilitesi
 • Fiyat teklifleri – proforma faturalar
 • Diğer belgeler (ÇKS, tüzel kişiler için firma bilgileri, gerçek kişiler için ise kimlik bilgileri )

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*