Yapı Kredi Bankası Bayram Kredisi

Yapı Kredi Bankası Kurban Bayramı Kredisi

Birçok banka yavaş yavaş kurban bayramı kredilerini açıklamaya başladı. Son olarak Yapı Kredi Bankası günde 10 TL’ye 10 bin TL kredi vereceğini açıkladı. Vade seçeneği olarak ise en fazla 48 ay vade ile verilen kredinin tüm detayları bu yazıda.

Günde 10 TL’ye 10.000 TL Kredi

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre haftasonu dahi olsa banka müşterileri kredi çekebiliyorlar. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık gibi yolardan başvurulan krediler haftasonu bitmeden hesabınızda olabiliyor. ATM yada telefon bankacılığı üzerinden de kredi başvurusu yapılabiliyor.

Banka müşterisi olmayanlar içinde başvuru yöntemi sunuluyor oda SMS ile başvuru olarak karşımıza çıkıyor. SMS ile kurban bayramı kredisine başvurmak için BİREYSEL yazıp aralarında bir boşluk bırakarak T.C Kimlik No ve aylık gelirinizi yazıp 4411 numarasına göndermeniz yeterli oluyor. Çekilecek olan kredi için örnek hesaplama tablosu şu şekildedir;

  • 000 TL krediyi 48 ay vade seçeneğiyle kullanmak isteyen kişiler aylık %1,33 faiz oranı ile 299,80 TL taksit ödeyecekler. Bu durumda kredi tahsis ücreti 50 TL olarak belirleniyor.
  • Günlük olarak hesaplandığında 9,99 TL’ye denk gelen bu kredi günde 10 TL ile 10 bin TL kredi olarak banka müşterilerine sunuluyor. Geri ödenecek toplam kredi tutarı ise 14.390,40 TL ve sigorta hariç yıllık efektif faiz oranı ise %21,2814 olarak hesaplanıyor.

Tüm bu şartlardan başvuru yapmak isteyen kişiler şubeye gittiklerinde aylık gelirlerini gösteren belge, T.C Kimlik kartı yada pasaport ve ehliyet ile başvurularını tamamlayabilirler.

Yapı Kredi Bankası Kurban Bayramı Kredisi Son Başvuru Tarihi

Banka tarafından kurban bayramı kredisine son başvuru tarihi olarak 31 Ağustos 2017 belirlendi. Buda demek oluyor ki bayram arifesine kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Krediyi alırken aynı zamanda kredi tahsis ücreti ve sigorta ücreti gibi ekstra ücretler ödemeniz gerekiyor. Ancak bu ücretler çekilen kredinin şartlarına ve krediyi çeken kişinin mali durumu ile kredi puanına göre değişiklik gösteriyor. 50 TL’den başlayan kredi tahsis ücreti aylık taksit miktarını artırdığınız zaman daha düşük rakamlar ile karşınıza çıkabiliyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*