Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası Yüzde 1,29’dan Başlayan İhtiyaç Kredisi

Sonbaharın kendisini daha belirgin bir şekilde göstermesiyle gelen kış haberleri herkeste yazın yaptıkları tatil harcamaların ödemelerini hatırlatmaya başladı. Bu durumu yaşayan Yapı Kredi Bankası müşterileri için %1,29’dan başlayan faiz oranları ile 48 aya varan vadelerde kredi fırsatı bulunuyor.

İhtiyaç Kredisi Örnek Hesap Tablosu

Yapı Kredi bankası tarafından verilecek olan uygun faizli kredinin hesaplama yöntemi aşağıdaki örnek hesap tablosu ile yapılabilir.

  • 5.000 TL tutarındaki kredi için 24 ay vade seçeneği tercih edilmesi halinde %1,39 faiz oranı belirleniyor. Belirlenen bu faiz oranı ile yapılacak olan aylık ödeme tutarı 254,52 TL olarak belirleniyor. 25 TL kredi tahsis ücreti ve kişiye özel sigorta primi ile vergi masrafları da ayrı olarak hesaplanıyor.
  • 25.000 TL miktarında kullanılmak istenen kredi için 36 ay vade tercih edilirse aylık %1,35 faiz oranı ile 921,97 TL taksit tutarı hesaplanıyor. Bu kredi için belirlenen kredi tahsis ücreti ise 125 TL’dir.
  • 50.000 TL krediyi en fazla vade olan 48 ay seçilerek kullanılması halinde aylık faiz oranı %1,29’a düşüyor. Bu faiz oranı ile yapılan hesaplamada aylık taksit miktarı ise 1.483,84 TL olarak belirlenirken kredi tahsis ücreti ise 250 TL olarak hesaplanıyor.

Başvuru yapılacak kredi miktarı en az 1.000 TL olduğu için bu tutar altındaki başvurularda banka tarafından onay verilemiyor. Kredi ile birlikte yapılacak olan grup hayat sigortası primi kişinin yaşına göre değişiklik gösteriyor. Bu miktar 30 yaşındaki kişi için 10.000 TL olarak tercih edilen kredi ve 36 vadeli olarak kullanılması halinde prim 67,68 TL olarak belirleniyor.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları

Kredi başvurusunda yanınızda getirmeniz gereken belgeler nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı ile birlikte gelir belgesi, son olarak ise elektrik su doğalgaz yada telefon gibi faturalardan son 3 ayın faturasını getirmeniz gerekiyor. banka istemesi halinde son 3 ayda düzenlenmiş olan ikametgah belgesini isteyebilir. Gelir belgesi şu şekilde getirilmesi gerekiyor;

  • Özel sektör, kamu çalışanı yada emekliyseniz E-Devlet üzerinden Emekli Aylık Bilgisi, SGK Hizmet Dökümü ve Kamu E-Bordro gelir belgeleri alarak bankaya gelebilirler.
  • Son aya ait olan maaş bordrosundan bir tanesini antetli kağıda yazılmış şekilde şirket yetkililerine imzalatmanız gerekiyor.
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhalarının fotokopisini getirmeleri gerekiyor.
  • Emekli kişiler maaş cüzdanı fotokopisi,
  • Kira geliri olanlar tapu ile kira kontratı fotokopisini getirmeleri yeterli oluyor.

Tüm bu belgelerin eksiksiz getirilmesi halinde onaylanmış olan kredi 24 saat içerisinde hazır oluyor. Krediyi 75 gün içerisinde kullanmamanız halinde yeniden başvuru yapmanız gerekiyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*