1 Mayıs 2017 Bankalar ve Resmi Kurumlar Açık mı?

1 Mayıs 2017 Pazartesi günü İşçi ve Emekçiler Bayramı nedeniyle resmi tatil olacaktır, tatil olması nedeniyle o gün Bankalar kapalı mı? Noter Açık olacak mı? Trafik Tescil İşlem Yapacak mı? Yine Tapu Sicil Müdürlükleri ve diğer resmi kurumlar kapalı mı açık mı? Resmi daireler ile birlikte Borsa istanbul da işlem seansları açılacak mı ? izah etmeye çalışalım.

Bankalar 1 Mayıs pazartesi günü kapalı olacaktır Özel veya Kamu Bankaları da dahil olmak üzere tüm şubeler kapalı olacaktır. Yine EFT işlemi de yapılacak ancak ileri tarihli olarak işleme alınacaktır. Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından Başka banka hesabına yapılacak olan EFT talimatlarının 2 mayıs tarihinde hesaba yansıması gerçekleşecektir. 29-30 Nisan tarihinde verilen yani hafta sonu verilen eft talimatınız var ise ilk iş günü olan 2 mayıs salı günü hesaba geçecektir. Bu nedenle 28 Mayıs cuma günü kredi ve kredi kartı son ödeme günü olan ödemelerinizi yapmanızı veya ödeme planınızı ona göre ayarlamanız faydanıza olacaktır. 29-30 ve 1 Mayıs 3 gün tatil olacağından bankalar kapalı olacaktır. Ancak havale aynı banka hesaplarına havale işlemi sorunsuz yapılacaktır.

İnternet Bankacılığından döviz veya altın alış satışı yapılırken dikkat ediniz 1 mayıs resmi tatil olması nedeniyle kur makası oldukça açık olacaktır.

Noter ler 1 Mayıs pazartesi günü resmi tatil olması nedeniyle hepsi kapalı olacaktır hiç bir işlem yapılması mümkün değildir nöbetçi noter uygulaması vs gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Noter İşleminizi ya cuma gününden yapmanız yada 2 mayıs salı gününü beklemeniz gerekecektir. Yine PTT de kapalı olacaktır.

Trafik Tescil de yine resmi kurum olduğundan araç tescili plaka çıkartma ruhsat çıkartma gibi hizmetleri olmayacaktır. Bu nedenle planlamanızı buna göre yapmanız gerekecektir 2 mayıs salı günü normal mesaisine devam edecektir.

Tapu Sicil Müdürlükleri de kapalı olacağını söylemeye gerek yok her halde resmi kurum olması nedeniyle tüm kamu çalışanları izinli olacaktır. ve kurum tamamen kapalı olacağını belirtelim. Mesela Borsa İstanbul 1 mayıs günü seans açılmayacaktır. Tüm resmi kurumlar ile birlikte finans piyasasıda tatile uyacaktır. Özetle 1 Mayıs Pazartesi Resmi Tatil olması nedeniyle tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile birlikte Resmi ve Özel Bankalar ve Piyasalar kapalı olacaktır.

1 Mayıs 2017 Pazartesi Okullar Tatil mi?

Tüm okullar ve eğitim kurumları da tatil olacaktır özetle 1 mayıs resmi tatildir ve bu tatillerde resmi tüm kurumlar kapalı olur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*