Garanti Bankası Avans Hesap İncelemesi

Avans Hesap, hesabınız da paranız bulunmasa dahi banka tarafından belirlenen limitler dahilinde nakit para çekme, fatura ödemesi, kredi ve kredi kartı ödemesi yapılabilen bankada bulunan vadesiz hesabınıza bağlı olarak açılan günlük faiz ile düşük maliyetli bir kredi hesabıdır.

Garanti avans hesap, banka tarafından genelde maaş müşterilerine ve yine düzenli işlem yapan bankacılık işlemlerini yoğum olarak yapan kredi notu ve finansal ödeme dengesi düzenli olan müşterilerine sunmaktadırlar. Bu hesap vadesiz TL hesabına bağlı olarak açılan kredi olarak görülebilir krediden farkı faiz günlük işler ve hesaba para girişi olduğu an faiz işlemez günlük ihtiyaçlar için oldukça ideal bir hesap olan bu hesaptan 100 TL çektiniz ve ertesi gün yani bir gün sonra 100 TL para girişi olduğunda size sadece 7 Kuruş faiz işler buda hesabı oldukça mantıklı kılmaktadır. Kısaca hızlı nakit avans olarak ta görülebilir

Garanti Avans Hesap Nasıl Açılır?

Garanti ek hesap başvurusu için iki kanal bulunmaktadır sizinde bankada hali hazırda bir vadesiz hesabınız var ise, İnternet bankacılığı ile Başvurular > Kredi > Avans Hesap adımlarını takip edebilir, yine mobil uygulaması olan Garanti Cep ile Bankacılık İşlemleri > Başvurular > Kredi/Avans Hesap Başvurusu > Avans Hesap Başvurusu adımlarını takip etmek suretiyle başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bankada herhangi bir hesabınız yok ise banka şubesini ziyaret etmeniz gerekecektir. bu hesap vadesiz hesaba bağlı bir hesap olduğundan mutlaka şubeden hesap açmanız gerekecektir ancak hesap açılığı başvurusu ile birlikte avans hesap bilinen adı ile ek hesap başvurunuzu da yapabilirsiniz. Banka sizden ek olarak gelir belgesi isteyebilir.

Garanti Avans Limit Arttırma/Düşürme

Yukarıda da belirttiğimiz üzere belirli limitleri bulunmaktadır, Bireysel Müşterilere 5.000 TL ye kadar sağlanan bu limit KOBİ müşterilerine ise 12.000 TL ye kadar sağlanan kredili mevduat limitleri bulunmaktadır.

Garanti Hazır Hesap

Bu hesap ise aynı avans hesap ile aynıdır ve KOBİ müşterisi iseniz bankanın tarafınıza sağladığı limit dahilinde ister hepsine tek seferde çekebilir veya kısmı olarak kullanabilirsiniz. Yine fatura ödemesi kredi veya kredi kartı borcunuzun ödenmesi hatta başka bankaya EFT yapabilir diğer vadesiz hesaplarınıza havale yolu ile aktarabilirsiniz. Kısaca bu parayı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Avans Hesap Faiz Hesaplama

Garanti Avans hesap faizi Merkez Bankası tarafından 2017 yılı başında belirlenen ve kredi kartlarında uygulanacak olan asgari ve azami oranlara göre belirlenir Aylık Faiz Oranı 1,84 iken gecikmeye düşmesi halinde ize azami oran olan 2.32 olarak uygulanır. Örnek Olarak 1000 TL kullanılması halinde ve 30 gün sonra ödenmesi halinde ödenecek faiz vergiler dahil 23 TL gibi bir oran tahakkuk edecektir. yani 1023 TL borç olacak 15 gün içinde ödense 12 TL gibi faiz işlemiş olacaktır.

Avans Hesap Borcu Ödenmez ise ne Olur?

Garanti eh hesap borcu 1 ay vadeli kredi gibi düşünün maaşınız yattı ve siz maaşınız ile birlikte ek hesabınızın tamamını da çektiniz bir ay sonra maaşınız tekrar yattığında faiz otomatik olarak kesilir ve kalan paranızı tekrar tekrar kullanırsınız yani otomatik şekilde bu her ay devam eder. Ancak diyelim ki maaşını yok veya bankanız değişti ve siz ödemediniz 3 ay yani 90 gün sonra icraya düşer bir nevi kredi olduğundan krediye uygulanan prosedür uygulanır bu konuya ilişkin yazımız olan Banka Borcu İcraya Ne Kadar Sürede Düşer? başlıklı yazımızı incelemeniz halinde daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*