Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Bankada hesabı olmayana nasıl para gönderilir? Ziraat bankası hesabınızdan cep telefonuna para gönderme işlemi nasıl yapılır alıcının bankada hesabı bulunmasına gerek var mı? Gibi sorulara cevap vermeye çalışalım. Öncelikle cebe para gönderme bir çok banka gibi Ziraat Bankası da yine İnternet Bankacılığı ile bu hizmeti belirli limitler dahilinde sunmaktadır.

Para gönderecek kişinin Ziraat bankasında bir Vadesiz Mevduat hesabı olmak zorunda ve burada bulunan serbest bakiyesinden dilediği kişinin (Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı) cep telefonuna günlük 500 TL limiti geçmeyecek şekilde para gönderebilir. Ayda en fazla 5.000 TL toplam limit sınırı da bulunmaktadır. Cebe Havalenin alt limiti ise 20 TL olarak belirlenmiştir. İşlem ücreti ise 1.5 TL olarak belirlenmiş ve gönderen kişiden kesilmektedir.

Cebe havale ziraat bankasından yapabilmek için bankada bulunan hesabınız da paranızın olması yada avans hesapta limitiniz olması yeterlidir. Yine Hesabınıza İnternet Bankacılığı üzerinden ulaşmanız için Şifrenizin de olması gerekir. İnternet Bankacılığı şifreniz yok ise öncelikle banka şubesinden şifre zarfı almanız gerekecektir. Ziraat bankası maalesef online olarak İnternet Bankacılık şifresi vermemektedir.

Konumuza dönersek, Ziraat bankası resmi sitesinden İnternet Bankacılığına girilir, Havale İşlemleri>Cebe Havale menüsünden işleminizi yapabilirsiniz. Öncelikle paranın çekileceği hesabı seçin, ardından para göndereceğiniz kişinin TC Kimlik numarasını ve para gönderilecek Cep telefonu numarasını başında 0 olmadan 10 haneli olarak girin ve gönder kısımını tıklayın Bundan sonra işlem tamamlanmış olur artık parayı çeken kişinin telefonuna 1-2 dakika içerisinde SMS olarak x kişi size para havalesi yapmıştır seklinde bilgi gider.

Son olarak cebe havale işlemi geri alınamamaktadır ancak alıcı parayı çekmez ise 7 gün sonunda hesabınıza aynen iade edilir. havale ücreti olan 1.5 TL geri iade edilmez.

Ziraat Bankası Cep Havale Parası Nasıl Çekilir?

Cebe havale işlemi yapıldıktan sonra alıcının telefonuna gelen mesajdan sonra alıcı herhangi bir Ziraat bankası ATM sine giderek parasını kolaylık ve hiç bir kesinti yapılmadan çekebilmektedir. Yapması gereken işleme gelince Bankamatik Giriş tuşuna bastıktan sonra para çekme ye basılır ve cebe havale kısmına da basıldıktan sonra ekrana gelen alana alıcı TC Kimlik Numarası ve Telefon numarasını 10 haneli olacak şekilde girdikten sonra kendisine yapılan havaleyi anında çeker.


1 Comment Posted

  1. Aylık cep havale işlem limiti koymuşlar 5 veya 10 defa dan sonra gönderme yapılmıyor sacmalamislar istersem 100 defa gönderirim parasini almıyormu sanki

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*