Yapı Kredi Para Cepte ile Cebe Havale Yapma

Yapı Kredi Banka hesabından cep telefonuna nasıl para yollarım? başkasının cebine para transferi yine banka hesabı olmayan hafta sonu yada mesai saatleri dışında 7/24 arkadaşınıza ailenize veya her hangi birine cepten para göndermenin yolları ile birlikte yine size gelen parayı nasıl çekersiniz.

Öncelikle Yapı Kredi Bankasında bir hesabınızın olması gerekir ve İnternet Bankacılığı şifrenizin bulunması gerekir, Mobil İnternet Bankacılığı uygulamasında olur ve en önemlisi hesabınızda paranızın olması gerekir esnek hesabınız var sa oradan da kullanmak suretiyle dileğiniz kişiye günlük limitler dahilinde dilediğiniz zaman cebe para gönderme olanağınız bulunmaktadır.

Para sadece Türkiye’de hizmet veren  telefon operatörleri ile ile gönderilir ve sadece Yapı Kredi Bankası ATM lerinden çekilebilir.

Yapı Kredi Cebe Havale

Para göndereceğiniz kişinin bankada hesabı olsun olmasın  önemi değil sadece cep telefonu numarası ile dilediğiniz kişiye 10 TL ve katları olarak 1000 TL ye kadar dilediğiniz zaman ve saatte para gönderebilirsiniz.Cebe Havale ile para transferi yapmak için tek yapmanız gereken İnternet/Mobil Şube’ye girip Para Transferleri -> Cebe Havale Menüsü’nde para göndermek istediğiniz kişiye ait cep telefonu numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı girdikten sonra gönderme işlemi yapabilirsiniz.

Cebe havale masrafı internet bankacılığından 1.5 TL Mobil İnternet Bankacılığından yapılırsa 1 TL dir. Yine işlemlerinizi Yapı Kredi Nuvo şubesiz bankacılık ile de yapmanız mümkündür.

Gönderme işleminde sonra para gönderdiğiniz kişiye tutarı iletmeniz gerekmektedir örneğin 100 TL gönderdiğiniz bunu ilgili kişiye telefon ile iletiniz çekeceği tutarı alıcı bilmek zorundadır.

Yapı Kredi Para Cepte Nasıl Çekerim?

Para gönderilen kişi herhangi bir Yapı Kredi ATM’sinin Kartsız İşlemler Menüsünü kullanarak TCKN, cep telefonu numarası, cep telefonuna gelen mesajdaki güvenlik kodu ve gönderdiğiniz tutarı tuşlayarak parayı kolayca çekebilir. Para çeken kişi tutarı veya şifreyi 3 defa yanlış girerse bloke olur ve yine 48 saat içerisinde para çekilmez ise paranız hesabınıza geri iade olur.

Para Cepte İşlem İptali

Cebe yapılan havale işlemi geri alınamamaktadır, ancak ilgili kişiye gönderimi yaptınız ancak vazgeçtiniz kişinin cebine giden şifre tek başına parayı çekmeye yeterli değildir siz gönderdiğiniz tutarı iletmez iseniz alıcı parayı çekemez ve tutarı 3 defa yanlış girmesi halinde zaten paranız hesabınıza iade olur yine 48 saat içinde hiç bir işlem yapılmaz ise yine size tutar iade olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*