17 Nisan 2017 Bankalar ve Resmi Kurumlar Açık mı?

16 Nisan tarihinde yapılacak olan halk oylaması ile birlikte okullarda kurulan sandıklarlar nedeniyle 17 nisan pazartesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullar tatil edilmiştir. Alınan bu karar sadece öğrenciler ve öğretmenleri kapsayacaktır. Okul İdari personeli ise okulu bir sonraki gün eğitime hazır etmek için görevlerinin başında olacaktır.

Yine bir sonraki hafta 24 Nisan 2017 Pazartesi de okullar tatil olmayacaktır normal mesaisine devam edecektir.

Gerek sosyal medya gerekse diğer kitle iletişim araçlarıyla yayılan seçimden sonra tatil söylemi yukarıda belirttiğimiz üzere sadece okullar özelinde olacaktır. Diğer tüm kamu kurumları normal mesaisine devam edecektir. Kamu kurumları ile işlemeri olanalr her zamanki gibi işlemlerini sorunsuz şekilde tamamlayacaklardır.

Tüm kamu ve özel bankalar seçim ertesi olan pazartesi aynı mesaisine devam edecek olup herhangi bir tatil söz konusu değildir Banka ile işlemleri olanlar banka şubelerine giderek işlerini takip edebilirler. Yine İnternet Bankacılığı ile yapılan EFT talimatları anında gerçekleşecektir. Ayrıca hafta sonu yapılan EFT talimatlarında pazartesi günü sorunsuz şekilde belirtilen hesaplara yansıyacaktır.

Noterler ve Trafik Tescil Müdürlükleri de aynen çalışmalarına devam edecektir. Araç alış veya satış işi yine araçlarının ruhsatlarını çıkartma plaka çıkartma gibi işleminiz var ise sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz.

Tapu Sicil Müdürlükleri de pazartesi günü normal mesaisine devam edecektir. tapu işleminiz var ise veya herhangib kamu kurumunda işinizi var ise gidim sorunsuz şekilde yapabilirsiniz.

Özetle 17 nisan pazartesi günü sadece öğrenciler ve öğretmenleri tatil olacaktır diğer tüm resmi kurumlar firmalar işyerleri hepsi normal mesaisine devam edecektir. Herhangi bir resmi tatil veya idari izin durumu söz konusu değildir. Okullar ise seçim nedeniyle kullanılan binaların eğitime temizlik ve sınıf düzenlerinin sağlanması için bir gün süreyle tatil edilme durumu söz konusu.

Sizinde Banka veya kamu kurumu ile işiniz var ise sorunsuz şekilde halletmeniz mümkün her yer açık ve pazartesi günü mesaisine normal olarak devam edecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*