Ramazan bayramı kredisi

2017 Ramazan Bayramı Kredisi

Her sene olduğu gibi bu sene de bankaların ramazan bayramı kredisi için hazırlıkları başladı. Bu doğrultuda hazırlanan krediler için 48 ay vade veren, 3 ay erteleme imkanı sunan, düşük faiz veren bankalardan tutun da dosya ve sigorta masrafı almayan bankalara kadar oldukça geniş imkanlar karşımıza çıkıyor.

Bayram Kredileri Neden Daha Fazla Avantaja Sahip?

Ramazan bayramı geldiğinde normalde sunulan faiz oranlarından daha düşük bir faiz ile karşılaşırsınız. Bunun yanı sıra bayrama özel hazırlanan imkanlar ile ödeme ertelemesi ve dosya masrafı ödemezsiniz. Ayrıca bayram kredisi veren bankalar bir biri ile rekabete girer bu durumdan siz faydalı çıkarsınız. Bu kadar indirim sunmadan önce bankalar bu tarz özel günlerde ellerindeki toplam mevduat durumuna bakarak faiz oranı ve vadeyi belirler.

Akbank ve Garanti Bankası Ramazan Bayramı Kredisi

Akbank geçen sene 3 ay boyunca erteleme imkanına sahip kurban bayramı kredisi verdiği gibi bu yılda düşük faiz oranı ile bireysel müşterilerine kredi imkanı veriyor. Bu şekilde 2016 yılında kredi çeken kişiler ödemelerine 2017 yılında başladılar. Yine bu yılda ertelemeli kredi ve düşük faiz imkanı sunuluyor. Başvuru için gerekli belgeler ise şunlar;

  • Nüfus cüzdanı
  • Elektrik, doğalgaz yada telefon faturalarından bir tanesi,
  • Maaşlı çalışmayan kişilerden gelir belgesi.

Bayram öncesinde verdiği kredi ile müşterilerinin bayrama hazır olmasını sağlayan Garanti bankası bu yılda avantajlı krediler veriyor. Ramazan bayramı kredisi başlığı altında %1,29 faiz imkanı ile tatil, otomobil yada ev ihtiyacı gibi harcamaları yapabilirsiniz. Ayrıca Garanti Bankası üzerinden bayram kredisi almak isteyen kişilerin şubeye gitmelerine gerek yok. Bankanın mobil uygulaması ile yapacağınız başvurunuz onaylanması halinde kredi miktarınız hesabınıza yatıyor. Örnek bir kredi hesaplama şu şekilde;

  • 25 bin TL alınacak kredi için aylık %1,44 faiz oranı veriliyor. 125 TL’lik dosya masrafı ile aylık ödeme tutarı 770,60 TL olarak belirlendi.
  • Eğer 50 bin TL kredi çekmek isterseniz faiz oranı %1,34 seviyelerine düşerek dosya masrafı olan 250 TL ile birlikte aylık ödeme tutarı da 1502,83 TL’ye çıkıyor.
  • 75 bin TL gibi bir rakam ile kredi çekilmek istenirse %1,39 faiz oranı ile 375 TL dosya masrafı hesaplanarak aylık ödeme tutarı 2.224,76 TL oluyor.

Ziraat Bankası ve İş Bankası Ramazan Bayramı Kredisi

Bir devlet bankası olması ile müşterilerine daha fazla güvence veren Ziraat Bankası bu yılki sunacakları ramazan bayramı kredisini açıklamadı. Ancak her yıl sunan banka bu yılda bir paket hazırlayacağını söyledi.

İş Bankası Bayram Kredisi

Haziranın ilk günü ile birlikte İş Bankasının açıkladığı bayram kredisi 4 Temmuz tarihinde bitecek. Faiz olarak %1,25 belirlenerek 3 ay ile 4 yıl arası vade imkanı veriyor. Örnek faiz hesabı ise şu şekilde;

  • 10 bin TL kredi ile %1,29 faiz oranı verilerek 24 ay vade imkanı ile aylık ödeme 502 TL olarak belirleniyor.
  • 50 bin TL %1,25 faiz oranı ile 48 ay vadeli olarak 1.469 aylık ödeme çıkıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*