Garanti Bankası E-Vadeli Hesap

Garanti bankası 2017 yılında sunduğu tüm avantajlı kredilerin yanı sıra son olarak e-vadeli hesap ile mevduat hesapların da farklı avantajlar sunmaya başladı. E-vadeli hesap toplamda %14 seviyelerine varan mevduat faizi oranı veriyor. Garanti internet ve Garanti cep üzerinden bu faiz imkanından faydalanmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

E-Vadeli Hesap Detayları

Türk lirası ve yapancı para birimine göre farklı hazırlanan e-vadeli hesap ayrıntıları şu şekilde;

  • Hoşgeldin kampanyası ile 10 bin ile 5 milyon TL arasında 32-370 gün vadeli mevduat hesabına %10,25 ile %14,00 faiz oranı veriliyor.
  • Ek mevduat seçeneği ile de 100 bin TL ile 1 milyon TL arasında 32-45 gün vadeli mevduat hesabına %11 faiz veriliyor.
  • Son olarak ise uzun vadeli mevduat hesabı açmayı düşünenler için 100 bin TL ile 5 milyon TL arasındaki miktara 46-400 gün vade vererek toplamda %10,25 ile %11,75 arasında mevduat faizi oranı veriliyor.

Yabancı paralar için olan kampanyalar ise şu şekilde;

  • Dolar ek mevduatı ile 25 bin ile 2 milyon Dolar arasında 32-45 gün vade seçeneğine %2,6 ile %3,00 faiz oranı veriyor.
  • Mevduat hesabını Euro olarak açmak isteyenlere ek mevduat kampanyası ile 25 bin ile 2 milyon Euro arasına 32-400 gün vade vererek toplamda %1,20 ile %1,40 faiz oranı sunuluyor.

Bu kampanyalar içerisinden hoşgeldin kampanyasında son 1 ay içerisinde Garanti bankasından hesap açmamış kişiler faydalanabiliyor. Diğer bir yandan ek mevduat kampanyasından ise vadeli mevduata ek olarak yada yeni mevduat hesabı açtırarak faydalanılabiliyor. Mevduat hesabı açtırmak için başvuranlar hesaplarında kampanya dahilinde olan miktarlar oranında para bulundurmaları gerekiyor. Yapılan incelemeler doğrultusunda uygun görülen hesap 4 gün içerisine açılıyor.

E-Vadeli Hesap Özellikleri

E-vadeli hesap açan kişiler her zaman tabela faiz oranlarından çok daha fazla faiz oranı imkanına sahip oluyorlar. Ayrıca kazanmaya hesap açıldığı tarihinden itibaren başlanarak beklenmeden paranızın değerlenmesi sağlanıyor. Belirlenen tutar oranında para çekimi yapılması vadeyi ve faiz oranını etkilemeyerek değerlendirmenin devam etmesini sağlıyor. Hesap açarken mevduat hesabına yatırdığınız paranın nasıl değerlendirileceğine karar verebiliyorsunuz. Hesap açmak için alt limit olan 1000 TL, USD, Euro, GBP, JPY ve diğer para birimleri için 1000 ve katları şeklindedir. Verilen faiz oranlarının brüt olduğunun bilinmesi gerekiyor.

Bunların yanı sıra Türk Lirasında 6 aya kadar stopaj oranı %15, 6 ay ile 1 yıl arasında %12 ve son olarak 1 yıl üzerindeki stopaj oranı ise %10 olarak belirlendi. Yabancı para biriminde vade seçenekleri olarak ise 6 aya kadar olan vadelerde %18 stopaj, 6 ay ile 1 yıl arasında %15 ve son olarak da 1 yıl üzeri vadeli yabancı para birimi e-vadeli hesaplarda stopaj oranı %13 olarak belirlendi.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*