Acil Para Lazım Nereden Bulurum?

Eğitim hayatını tamamlayan ama piyasadaki durgunluk nedeni ile iş bulmakta zorlanan şahısların, acil nakit para ihtiyacı belirir. Yine evini yenilemek isteyen veya ev almak isteyen bireylerin, toplu paraya ihtiyacı vardır. Akraba veya komşulardan istenen paranın geri ödemesi için, uzun süre verilmez. Ayrıca yabancı para ve altınların her geçen gün fiyat değişimi yaşaması nedeni ile verilen borç para altın veya dolar cinsindendir. Nakit ihtiyacını karşılamak için, banka kredileri en güvenli limandır. Çünkü son birkaç ayda kredi faizlerinde indirim yapılmış, ufak işletmelere düşük faizli hatta faizsiz krediler verilerek ekonomiyi canlandırma çalışmaları başlatılmıştır. Son birkaç ay içinde düşen konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları, nakit ihtiyacı doğduğunda banka kredilerini cazip hale getirmektedir.

Acil para bulmak için; ihtiyaç kredisi, tüketici kredisi, konut kredisi gibi kredi paketlerine başvuru yapmak gerekir. Bu kredi türlerinin, faizi düşük vade süresi oldukça uzundur. Nakit ihtiyacını karşılamak için, SMS ile kredi başvurusu yapılabilir. Daha fazla müşteri kazanmak isteyen bankalar, ev hanımlarına kredi, asgari ücretliye kredi… Vs kredi paketleri hazırlar. Düşük meblağ ile verilen bu kredilerin, vadesi kısadır. Yalnızca bir SMS ile kredi başvurusu yapmak mümkündür. Kredi mazisi temiz olan ve belli bir geliri bulunan bireylerin bu kredilerden kolayca faydalanma şansı bulunur.

Acil nakit ihtiyacı oluştuğunda, tefecilerden para almak veya tefeci usulü çalışan firmalara başvuru yapmak oldukça tehlikelidir. Tefeciler, borç verdiği para için piyasa faiz oranının çok üstünde faiz uygular. Senet ile çalışan ve ödeme gecikmesinde, kanunsuz yollara başvuran tefeciler mevcuttur. Ayrıca tefeciler ile senet yaparken, yazılan borç miktarına dikkat etmek gerekir.

Acil nakit ihtiyacını karşılamanın diğer yolu, mesai saatlerinin bitiminde kısa süre içinde getirisi olan işlere yönelmektir. SEO uzmanlığı, blog yazarlığı veya logo yapımı gibi işler, günümüzde ev ortamından kolayca yapılır. Bilgisayar becerisine güvenen ve müşteri ile iletişimi rahat kuran bireyler için bu işler, aylık düzenli kazanç sağlayan ve piyasada oldukça tutulan iş seçenekleri arasında yer alır.


1 Comment Posted

  1. selam banka ve sahis borclarim var bankalardan kredi cekemiyurum puan dusuk banka hatam yuzunden bloklandim hic bir bankadan kredi alamiyurm ben nasil para icin ne yapmam gerekiyur tefecilere bulasmayin nasihat ediyurlar ama hic bir zaman yardim etmiyurlar bana acil para lazim dedigim zaman her cesit seyler soyluyurlar akrabandan al diye birbirine borc devri kalti bizde u yuzden acil para diyuruz bana acil30binlira lazim mazot gubre tohum ve zirayi ilaclar icin lazim tskler

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*