Albaraka Türk Bayram Kredisi

Akbank Bayram Kredisi

Akbank bu bayramda müşterilerine özel bayram kredileri sunuyor. Ramazan bayramı için hazırlanan bayram kredisinde ödemeye diğer bayramdan sonra başlıyorsunuz yani iki bayram arası ödeme yapılmıyor. Bu şekilde 3 ay ertelemeli bayram kredisi avantajlarından özel faiz oranları ile faydalanabiliyorsunuz.

Akbank İki Bayram Arası Ödemesiz Kredi

3 ay ertelemeleri bayram kredisini almak için Akbank Direkt sistemini kullananlar imza yada belge olmadan başvuru yapıp hızlı bir şekilde kredi miktarını hesaplarına aktarabiliyorlar. Çekilen kredinin faiz oranı olarak %1,23 rakamı belirlendi. Çekilen kredinin ilk taksit ödemesi tarihi olarak Eylül ayında başlıyor.

Akbank mobil kullanıcıları ‘’Hemen Kredi Kullan’’ butonuna tıkladıktan sonra ne kadar kredi kullanılabileceğini görebiliyor. Bu şekilde banka müşterisi alabileceği en fazla krediyi görerek kredi reddi yeme ihtimalini ortadan kaldırıyor. Bu sistem hem bankacılık işlemlerinin hızlandırılmasını hem de müşterinin kredi limitini görmesini sağlıyor.

Kampanya Koşulları

Akbank tarafından iki bayram arası ödemesi olmayan kredinin detayları ise şu şekilde;

  • Çekilen kredinin ilk ödemesi en fazla 92 gün sonrasında ertelenebiliyor. Ertelemeli krediler 30.06.2017 tarihine kadar kullanılabiliyor.
  • Ertelemeli kredi çekenler toplamda vade süresini en fazla 48 ay olarak belirleyebiliyor. Eğer erteleme süresini 3 ay olarak tercih ederseniz toplam vade en fazla 45 aya düşünüyor.
  • Çekilen kredide ilk taksit ödemesi erteleme faizi olarak ekstreniz yansıyor. Aylık taksit tutarı ise 30 gün sonrası olarak hesaplanmış şekilde ekstrenize yansıtılıyor.
  • Akbank internet şubesi, telefon şubesi ve Akbank Direkt şubesinde verilen faiz oranları şubelerden verilen faiz oranlarından daha farklı olarak karşınıza çıkıyor.
  • İstenilen belgeler ise nüfus cüzdanı yada ehliyet, bazı durumlarda adres tayini için belge, gelir belgesi yada maaş bordrosu, özel sektör çalışanlarından ise tüm bunlara ekstra olarak SGK Hizmet Döküm Belgesi isteniyor.

İstenilen belgelerin bir kısmı maaşlarını Akbank’tan alan kişilerden istenmiyor. Her müşteriye göre değişiklik gösterebilen bu belgelerin net halini öğrenmek için şube yada telefon bankacılığı ile görüşmenizde fayda bulunuyor.

Akbank Bayram Kredisi Maliyet Oranları

Akbank tarafından %1,23 faiz oranı ile verilen kredileri şubelerden kullanan kişiler 50 bin TL üzeri ve 1-48 ay vadelerle bu krediden faydalanabiliyor. Akbank Direkt üzerinden %1,41 faiz oranı ile çekilen krediler 20 bin TL’ye kadar geçerli oluyor.

Kredi tahsis ücreti olarak çekilen kredinin %0,5’i kadar tutar alınıyor. Diğer yandan ise Kredi Hayat Sigortası kapsamında yıllık prim tutarı çekilen kredinin binde 13,82’si olarak belirleniyor. Örnek hesaplama tablosu ise şu şekilde;

  • Ertelemeli olarak çekilen 15 bin TL kredi 48 ay vadeli olarak alınırsa %1,41 faiz oranı veriliyor ve aylık taksit tutarı 478,86 TL olarak karşınıza çıkıyor. Ayrıca 3 ay sonrasındaki ilk taksit ödemesi ise 778,32 TL olarak Akbank tarafından belirlendi.
  • Yine 15 bin TL krediyi ertelemesiz şekilde aynı faiz oranı ve vade seçeneği ile alırsanız aylık taksit tutarı 458,89 TL olarak belirleniyor. Bu durumda erteleme sonunda alınan faiz miktarı alınmayarak daha avantajlı imkan sunuluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*