Ziraat Bankası personel alımı

Ziraat Bankası Personel Alımı Yapıyor

Ziraat Bankası tarafından 225 personel farklı pozisyonlar için alınacağı duyurusu yapıldı. 5 Haziran’dan itibaren başlayan başvurular için son gün ise 23 Haziran olarak belirlendi. Son 2 gün kalan başvurular için acele edilmesi gerekiyor.

Ziraat Bankası Personel Alım Başvuru Şartları ve Sınav Ücreti

Personel alımlarına başvuru yapılması için aşağıdaki şartları taşımak gerekiyor;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • 01.1987 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak
  • erkek adaylar için işe alım tarihi baz alınarak askerlik görevini tecil etmiş, tamamlamış yada muaf olmuş olması gerekiyor.
  • Yüksek okul ve üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Ayrıca yurtdışında eğitim görenlerin mezun oldukları bu bölümlerin yetkili makamlar tarafından denklik sağladığına dair onaylanmış olması gerekiyor.
  • Türk Ceza Kanunu 53. Maddesi gereğince belirtilen haklardan mahrum olan kişiler başvuru yapamıyor.
  • Akıl hastalığı yada devamlı görev yapılmasına engel teşkil edecek sağlık problemi olmadığı sağlık kurulu tarafından onaylı şekilde raporlanması gerekiyor.

Ziraat Bankası’na alınacak uzman yardımcısı için 6 Ağustos 2017 tarihinde sınav yapılacak. Başvuran adayların ise sınav ücreti olarak 85 TL’yi 5 ile 23 Haziran tarihleri arasında yatırması gerekiyor. Sınav ücretleri Ziraat Bankası şubeleri, ATM’leri yada Ziraat Katılım Bankası şubelerinden ödenebiliyor. Ödeme yapılırken T.C. kimlik No, isim ve soyadı ile birlikte cep telefonu ile doğum tarihi verilmesi yeterli oluyor.

Ziraat Bankası Personel Alım Sınavı Tarihi

Sınav mülakat ve yazılı sınav olarak iki aşamadan oluşuyor ve bu sınavların yazılı aşamasını Anadolu Üniversitesi Ankara ve İstanbul merkezlerinde yapacak. Sınav tarihi ise 06 Ağustos 2017 Pazar gününde saat 10.00’da olacak. Finans sınavı aşamasında başvuran adaylar şirketlerden bir tanesini seçip başvurması gerekecek. Başvuru yapan adayların Ziraat Bankası tarafından belirlenen mezuniyet şarklarını taşıması halinde öğleden sonraki mülakatlardan birisine katılma hakkı olacak.

Kontenjan Detayları

Ziraat Bankası’ tarafından belirlenen 255 personeli Ziraat Finans Grubu Uzman Yardımcılığı, Ziraat Teknoloji Personeli, Ziraat Sigorta ve Emeklilik personeli ve son olarak ise Ziraat Bankası Avukat alımı olarak yapılacak. Ziraat Bankası Katılım Bankası’nda 70 personel alımı, Ziraat Leasing bünyesinde Antalya, Gaziantep, Adana, Diyarbakır ile İstanbul bölgelerine toplamda 15 personel alımı, Ziraat Portföy Yönetimi ile Ziraat Yatırım bölümlerine sadece İstanbul’da görev almak üzere 20 personel alımı yapılacak. Toplamda 255 personelin bu alanlardan 105 tanesi uzman yardımcısı olarak işe alınacak.

Bunların dışında 20 yazılım mühendisi, 20 altyapı sistem mühendisi ve 20 iş analisti olarak toplamda 60 uzman yardımcısı daha istihdam edilecek. Ziraat Sigorta ve Emeklilik kapsamında 40 servis görevlisi alınacağı da banka tarafından açıklanan listede yer alıyor. Ayrıca bankanın yasal işlemlerini yürütmeleri için toplamda 50 avukat Kredi Risk Tasfiye Bölüm Başkanlığı ve Ziraat Bankası Hukuk Müşavirliğinde görevlendirmek üzere işe alınacak.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*