Albaraka Türk Hicaz Kart

Albaraka Türk Hicaz Kartı

Albaraka Türk bankası müşterilerine sunduğu hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Son olarak kullanıma sunduğu Hicaz Kart hacca gitmek isteyen kişiler için özel olarak üretildi. Albaraka Türk Hicaz Kart ile hacca giden kişiler ihtiyaçları olduğu zaman istedikleri gibi harcama yapabilecek gerektiği zaman nakit para çekebilecek. Kart dini görevlerini yerine getirmek isteyenler için özel bir tasarım ile üretildi. Kartın üzerinde güllerin bulunması ve gül kokusuna sahip olması tüm bankacılık anlayışını değiştirdi.

Albaraka Türk

Albaraka Türk bankası 1984 yılında Türkiye’de ki ilk faizsiz bankacılık sistemini kullanan banka oldu. Bankanın yurtiçi ve yurtdışında toplamda 202 adet şubesi bulunuyor. Türkiye’nin ilk katılım bankası olması, İslami şartlara uygun bankacılık hizmeti yapması gibi etkenlerden dolayı pek çok kişinin tercihi oldu. Katılım bankasının mantığı ise banka müşterilerinden alınan nakitlerin gayrimenkul, ticaret ve diğer alanlarda kullanılarak değerlendirilmesi sonucunda elde edilen kardan pay verilmesi şeklindedir. Bankanın yaptığı yatırımlar ve ticaret gibi işlemlerin sonucunda zarar etme riski de bulunuyor. Bu riskin eşit bir şekilde müşteriye yansıtılması ve müşterinin hesabında bulunan paranın azalması gibi durumları da doğuruyor. Ancak banka bu riskleri müşterilerine en az oranda yansıtmayı hedeflediği için alanında uzman yatırımcılar, fon takibi yapan kişiler gibi ekipler ile çalışıyor.

Hicaz Kart Detayları

Bankanın müşterilerine sunduğu bu kart için daha ayrıntılı bilgiyi şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Hicaz kartı Maestro ve VISA ile PLUS kartlarını destekleyen ATM’lerde kullanılabiliyor.
  • Kart için özel hac başvuru belgesi yada daha farklı bir belgeye ihtiyacınız olmuyor. Sadece kimliğiniz ile herhangi bir Albaraka Türk şubesine gitmeniz yeterli.
  • Kartı sadece yurtdışı yada sadece hacca yakın bölgelerde değil yurtiçinde de alışveriş ve diğer harcamalarda kullanabiliyorsunuz.
  • Kartı diğer tüm bankaların ATM’leri üzerinden belirli komisyonlar dahilinde kullanmanız mümkün olabiliyor.
  • Verilen bilgilerde yanlışlık yada eksik başvuru olmadığı sürece kartın banka müşterisine ulaşması için 1 iş günü geçmesi yeterli oluyor.
  • Kartı yurtdışında kullanırken TL, Dolar yada Euro olarak harcama yapabilirsiniz. Yapacağınız döviz harcamaları kart ekstrenize isterseniz TL isterseniz de döviz cinsinden yansıyacaktır.
  • Kart ile vergi borçları ödenebilir, döviz ve altın alım satımları yapılabilir.
  • Kart bir kredi kartı değil banka kartı olduğu için hesabınızda bulunan paraları kullanarak yanınızda para taşıma riski ve çaldırma durumlarından da uzak kalmış oluyorsunuz.

Albaraka Türk Hicaz kartın diğer yurtdışında kullanılan kartlardan farkı ise uygun kesinti oranları oluyor. Diğer kartların yurtdışı kullanımlarında büyük kesintiler yaşanmasından dolayı Albaraka Türk uygun kesinti oranlarını müşterilerine sunuyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*