Albaraka Türk Karlı Hesap

Albaraka Türk Karlı Hesap

Albaraka Türk bankasının müşterilerine; “Bereketli kazanç Albaraka Katılım Hesap’ta!” sloganı ile sunduğu katılma hesabıdır. Türk Lirası, dolar, avro ve altın türünden yatırımlarla müşterilere sunuldu. Bankanın sunmuş olduğu kriterlere geçmeden katılma hesabı hakkında bilgi edinmekte fayda var.

Katılma Hesabı

Bankaların en az bir ay olmak şartı ile vadeli cinsten kendi müşterilerine sunmuş olduğu kar-zarar ortaklığı. Katılma hesabında vade sonunda elde edilen kazanç yada kayıp müşteri tarafından kabul edilmiş sayılır. Konu hakkında bilgi edinmek isteyenlerin ilk aklına gelen sorular;

Yatırdığım Parayı Banka Nasıl Değerlendirir?

Banka katılım hesabı bünyesindeki para ile çeşitli projelere finansman desteğinde bulunur ve ortaklık kurulur. Örneğin banka katılım havuzundaki para ile başka bir müşterisinin projesine ortak olur sizde katılım hesabı müşterisi olduğunuz için yatırdığınız para ile ortaklardan biri olursunuz.

Yatırdığım Para Zarar Eder Mi?

Bankanın ortaklık kurduğu proje vade sonunda değer kaybı yaşarsa yatırmış olduğunuz parada zarar oranına göre kayba girer.

Yatırdığım Para Nasıl Kâr Eder?

Zararda değer kaybının tersi olarak katılma hesabınızdaki para ile ortak olunan proje vade sonunda değer kazandıysa sizde ortak olarak vade sürenizin sonunda kâr payınızı alırsınız.

Katılım Hesabının Avantajı Nedir?

Banka önüne gelen her projeye ortak olamaz. Ortaklık talep eden yada edilen projelerin öncelikle çeşitli kriterlerden olumlu sonuç alması gerekir. Bankada müşteriler gibi ortak olduğu için zarar edebileceği bir projeye finansman sağlamaz. Yetkili banka personelleri ve projeyi test edebilecek gerektirdiği durumlarda banka adına incelemelerde bulunacak kişiler tarafından banka adına incelemeler yapılır. Fizibilitenin ardından eğer proje tüm kriterlerden geçerse banka onayına ulaşır. Son incelemeden sonra eğer banka onayı da olumlu olursa, banka projeye katılım havuzundan destek sağlar ve kar-zarar ortaklığı kurulmuş olur.

Albaraka Türk Kârlı Hesap Avantajları

  • Faizsiz kazancın mümkün olması.
  • Vade sonunda yatırdığınız para oranında alacağınız kâr hesabınıza yansıtılır.
  • Türk Lirası cinsinden en az 500 TL ile katılım sağlayabilirsiniz.
  • Döviz cinsinden 500 Dolar yada 500 Avro ile başlangıç yapabilirsiniz.
  • En az bir ay olmak şartı ile; 3-6-12 ay vadeli kârlı hesap açtırmak mümkün.
  • Bir yıldan daha uzun vade seçeneklerinde dönemsel kâr seçeneğinden faydalanabilirsiniz.
  • Kârlı hesaptaki yatırımınızı dönem sonunda alabilirsiniz.
  • Banka onayı ile dönem sonunu beklemeden de hesaptaki paranızı çekmeniz mümkün.

Daha detaylı bilgi ve destek için 0850 222 5 666 numaralı telefonu arayarak Albaraka Türk kârlı hesap hakkında bilgi talep edebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*