bankamatik parami vermedi
bankamatik parami vermedi

Bankamatik Paramı Vermedi, Ne Yapabilirim?

Bankacılık sektörünün teknoloji ile birlikte geliştiğinin bir göstergesi olarak görebileceğimiz bankamatikler, bizlerin banka şubelerine gitmeden de işlem yapabilmemiz açısından oldukça önemlidir. Para yatırma, para çekme, borç ve fatura ödeme gibi işlemlerin, hem kartlı hem de kartsız bir şekilde yapılmasının mümkün olduğu bankamatiklerde, zaman zaman bazı problemler de ortaya çıkmaktadır. Kişilerin bankalara başvurmuş olduğu problemlerin geneli ise bankamatik paramı vermedi ya da kartım bankamatikte kaldı gibi durumlardan ortaya çıkmıştır. Öncelikle, bankamatikte kartı kalan ya da paranızı alamadığınız bir durum söz konusu olduğu zaman, kesinlikle panik yapmamalısınız. Bu durumlarla karşılaşan kişiler genellikle bir panik içerisine girerek banka şubelerine gitmekte ve bankamatik paramı vermedi diye başvuru yapmaktadır.

İlk olarak, bankamatiklerde meydana gelen bu sorunların nedenine bakmamız gerekecektir. Para bölümünde sayım sırasında herhangi bir sıkışma söz konusu olduğunda ya da mekanik bir sorun ortaya çıktığında, bankamatiğin paranızı vermeyeceğini söyleyebiliriz. Bu durumlar, banka kayıtlarına aniden düşecektir. Bundan dolayı, hesabınızda bulunan paraların eksileceğini ya da bankanın size bu parayı teslim etmeyeceğini kesinlikle düşünmemelisiniz. Ayrıca, bu durumlarda kesinlikle rahat olmanızı sağlayacak diğer bir durum da bankamatiklerde yedi gün yirmi dört saat boyunca kayıt almakta olan güvenlik kameralarının var oluşudur. Banka, sizin bankamatik paramı vermedi şeklinde bir başvurunuz olduğu zaman, size bir olumsuz dönüş yaparsa, bu kayıtların incelenmesini de talep edebilirsiniz.

Bankamatiklerde kayıt almakta olan güvenlik kameralarına bakıldığında, o an yaşadığınız panik hali, bankamatikten kartınızı ya da paranızı alamadığınız, tüm detayları ile gösterilmektedir. Ayrıca, bankamatikte bir para sıkışması söz konusu olduğu zaman, sizden sonra bankamatikten işlem yapmak isteyen kişiler de herhangi bir para çekme ve yatırma işlemi yapamayacaktırlar.

Bankamatiklerde yaşanan bu sorunlarda, ilk olarak müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Müşteri hizmetleri, yapacağı incelemenin ardından, sizleri banka şubesine yönlendirebilecektir. Bu yönlendirme sonrasında, size belirtilen şubeye giderek hem teslim alamadığınız paranızı elden alabilir hem de bankamatik kartınızı size geri vermemişse, bunun için gereken başvuruları yaptıktan sonra kartınızı alabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*