Cep Telefonu İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu, aylık harcamaların dengesini gösteren bir mali tablo olarak değerlendirilebilir. Çünkü alınan maaştan yapılan; kira ve fatura gibi ödemeler, kredi kartı ödemeleri ve daha önceki yıllarda çekilen kredi taksitlerinin ödemeleri, hakkında olumlu veya olumsuz veriler değerlendirilerek, her banka müşterisi için bir kredi notu çıkartılır. Her hangi bir nedenle banka kredisine başvuru yapan bireyin, ilk olarak kredi notu dikkate alınarak kredi verilir. Yani belirli aralıklar ile güncellenen kredi notunun, 4-5 ay ara ile öğrenilmesi gerekir.

Banka kredisi kullanan firmaların, kredi ile ev veya otomobil yatırımı yapmak isteyen kamu çalışanlarının, kredi notu oldukça önemlidir. Çünkü kredi başvurusundan önce kredi notunu öğrenmek ve ufak bazı tedbirler alarak kredi notunu birkaç puan yükselttikten sonra, kredi başvurusu yapmak gerekir. Kredi notu sorgulama yapmak için, çok farklı yöntemler vardır. Bazıları ücretsiz olan bu yöntemlerden, bazılarında 5-6 TL civarı para kesintisi yapılır.

Banka şubesine giderek kredi notu öğrenme; düzenli olarak çalıştığınız banka şubesinden kredi notunu öğrenmek mümkündür. Banka şubelerindeki kalabalık düşünüldüğünde, sıra beklemek bir miktar canınızı sıkabilir.

Findeks başvurusu ile kredi notu öğrenme; tüm bankaların verdiği raporlar doğrultusunda her bireye kredi notu veren Findeks, kendi resmi internet sitesinden kredi notu bilgisini hesap sahibine vermektedir. Fakat Findeks sorgulama esnasında, 5 TL gibi bir para kesintisi yapılır. Banka şubesine gitmeden, ev ortamından yapılan bu sorgulama için, TC kimlik numarası ve birkaç özel bilgi vermeniz yeterli olur.

Cep telefonundan kredi notu öğrenme; günümüzde havale, EFT, kredi taksiti yatırma ve fatura ödeme gibi tüm bankacılık işlemleri, akıllı telefonlar ile yapılabilmektedir. Yine 5-6 TL gibi ufak bir para kesintisi ile yapılan bu işlem, bulunduğunuz her ortamdan kolayca kredi notu sorgulama yapma şansı verir. Kendi banka hesabınıza giriş yapmak ve kredi bilgilerim sayfasına geçmek yeterlidir. Saniyeler içinde son güncellenen kredi notunu cep telefonundan öğrenmek mümkündür. Bu hizmetin yanında, hangi oranda kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi özel bilgiler de verilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*