Çiftçiler İçin Şekerbank Hasat Kart

Tüm dünyada olan değişimlerin ülkemizde hızlı bir şekilde görülmesinin son örneği bankacılık sektörüdür. Bankaların hizmet ve sunduğu imkanlar ile yaşadığı büyük değişim son yıllarda sektörel yatırımlar yapılması ile dikkat çekiyor. Şekerbank ilk çıktığı yıllardan itibaren çiftçilere olan desteği ile birçok tarımsal faaliyet yapan kişilerin tercihi oldu. Bankacılık sektörünün değişimi ve gelişimi karşısında Şekerbank hasat kart ile çiftçilerin finansal ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Tarımsal ürünlerin son yıllarda değişen iklim şartların kötü etkilenmesi, girdi maliyetlerinin yükselmesi ve komisyoncuların da etkisi ile tarımsal üretim yapan kişiler maddi açıdan oldukça fazla problem yaşıyorlar. Tüm bu sorunlara karşı istenilen ödeme şeklini çiftçiye sunan Şekerbank ülke ekonomisinin de düzelmesine katkı sağlıyor.

Şekerbank Hasat Kart Nedir?

Hasat kart, Tarımsal üretim ile uğraşan kişilerin tohumdan tutun da hasat sırasında kullandığı aracın yakıt masraflarına kadar tüm ihtiyaçlarını hasattan sonra ödeme imkanı ile karşılayan kredi kartıdır.

Şekerbank Hasat Kart Nasıl Alınır?

Sadece çiftçilerin alabileceği Şekerbank hasat kart  başvurusu için istenilen belgeler şunlardır;

 • Hasat kart için doldurulacak başvuru formu
 • Nüfus cüzdanının 1 adet fotokopisi (siz yine de 2 adet yanınızda götürün)
 • İl Tarım Müdürlüğü yada İlçe Tarım Müdürlüğünden alınabilen ÇKS ve tarım sektörüne göre alınması gereken belgeler;
  • Su ürünleri yetiştiriciliği yapan kişiler Su Ürünleri Yetiştiricilik Belgesi alması gerekiyor,
  • Arıcılık yapan kişilerin Türkiye Arıcılar Birliğinden veya da Ziraat Odası tarafından verilecek çiftçilik belgesini alması gerekiyor.

Tüm bu belgeler ile Şekerbank şubesine başvurabilirsiniz yada SMS yolu ile ön başvuruda bulunabilir, başvurunuzun onaylanması halinde bu belgeler ile banka şubesine gidebilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra Hasat Kart 15 gün içerisinde belgelerin teslim edildiği bankaya gelir. Eskiden evlere gelen kredi kartları artık sadece bankalardan alınabiliyor. Kartınız geldiğinde mesaj gelecektir ancak çoğu zaman mesaj gönderiminde problem yaşandığı için siz 15 gün dolması halinde başvuru yaptığınız şubeye kontrol için gitmelisiniz.

Hasat Kart Faiz Oranları ve Vadeleri Nasıl?

Şekerbank hasat kart  ile yapılan harcamalar eğer üye işyerlerinden yapılıyor ise %0 oranında faiz imkanları ile karşılaşılır. Ayrıca üye işyerlerinden yapılan harcamalardan faiz almamakla kalmıyor borcu 6 aya kadar vade ile ödenmesine imkan sağlıyor.

Sunduğu İmkanlar ve Avantajlar Nelerdir?

 • Nakit ihtiyacı olması durumunda Şekerbank ATM’leri, ortak banka ATM’leri veya PTT ATM’leri kullanılarak 7 gün 24 saat imkanı ile çekilebilir. Aynı şekilde kart borçlarınızı ister Şekerbank ATM’leri ile isterseniz de PTT kullanarak ödeyebilirsiniz.
 • Harcamanın yapıldığı dönem içerisinde vadeleri beklemeden ödeme yapabilir, limitinizden kalan kısmı ile gündelik harcamalarınızı yapabilirsiniz. Diğer bankaların çiftçilere sunduğu kredi kartları sadece tarımsal ihtiyaçlarda kullanılabiliyorken Şekerbank hasat kart gündelik harcamaların da yapılmasına imkan sağlıyor.
 • Tarım sigortasını hasat kart ile ödeyebilir daha sonra ödemelerinizi size uygun vade şekli ile ödeyebilirsiniz.
 • En önemlisi ise yıl içerisinde yapılan tüm harcamaların hasattan sonra ödenmesi oluyor. Üretilen ürünün hasat zamanına göre harcamayı önceden yapıp ödemeyi yıl sonuna bırakmak mümkün.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*