Denizbank Üretici Kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

Denizbank kurulduğu ilk yıllardan itibaren sektörlere özel hizmet sunması müşterilerinin artmasını sağladı. Son yıllarda ülke ekonomisinin temeli olan ziraat alanında yaptığı yenilikler ile yeniden adından söz ettirmeyi başaran Denizbank Üretici Kart ile çiftçilere destek vermeyi amaçlıyor. Çiftçilerin tarımsal ihtiyaçları için gerekli olan finansmanın sağlanması ve anlık olarak gerekli olan nakit ihtiyacının karşılanması için Üretici Kart ile tarımsal alanda  birçok avantaj sunuluyor. Üretici kart ile Denizbank bu alanda öncülük yaparak diğer bankaların da benzeri kartlar çıkartmasını sağladı.  Özellikle Ziraat Bankası ve İş Bankası gibi Türkiye’nin en önemli iki bankası Denizbank’ın bu öncülüğünden faydalanan ilk bankalar oldu.

Üretici Kartın Faydaları Nelerdir?

Oldukça fazla faydası olan Denizbank Üretici Kart sahipleri için sunduğu başlıca imkanlar şunlardır;

 • En önemli özellik Üretici Kart ile yapılan harcamaların istenilen zaman da ödenmesi imkanı oluyor. Çiftçiler hasat dönemlerinde aldıkları paranın harcamasını aylar önce yapmış oluyor ve bu aradaki dönemde borcunu ödemekte zorlanıyorlar. Üretici kart hasat sonrasında ödeme imkanı sunuyor. Örneğin tahıl tarımı yapan bir çiftçi haşatını ekim ayı civarında yaptığı için ödemeyi bu ay olarak gösterme imkanına sahipken, Meyvecilikle uğraşan pek çok çiftçi erkenci ürünlerin derimini nisan ve haziran aylarında yapıyorlar bu yüzden ödemelerini de bu aylar arasında yapabilirler.
 • Diğer bir özelliği ise üretici kartının limitinin krediye dönüşebilmesidir. Denizbank krediye dönüşen limitlerin ödemesini tüm yıla yayma imkanı sunuyor.
 • Anlaşmalı üye iş yerlerinden yapılacak harcamalar için %0 faiz imkanı sunarak 6 aya kadar varan ödeme seçeneklerine sahiptir,
 • İstenilen zamanda Denizbank ATM’leri yada ortak ATM’ler aracılığıyla nakit avans çekilebiliyor.
 • Denizbank üretici kart ile yapılacak tarımsal ekipman alışında istenirse 36 aya kadar varan vadelerde ödeme yapılabilir. Diğer bir yandan toplu ödeme alacak ancak acil harcama ihtiyacı olan kişiler için de yılın belirli bir ayında toplu bir şekilde ödeme şartı ile de kredi imkanı veriliyor.

Nasıl Üretici Kart Alabilirim?

Üretici kart almak için herhangi bir Denizbank şubesine başvurmanız yada SMS ile başvuru yapmanız mümkün oluyor. SMS ile başvuru yapılırken gönderilmesi gereken mesaj şöyledir;

 • URETİCİ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarası ile birlikte bulunulan ilin plaka kodunun girilmesi,
 • Hazırlanan SMS’in 3280 numarasına gönderilmesi.
 • Bilgi alınması için de 444 6 800 numaralı hattı arayarak ayrıntılı bilgi alınabilir.

Şubede başvuru yapılırken getirilmesi gereken belgeler ise şöyledir;

 • ÇKS,
 • Nüfus cüzdanı
 • Çiftçilik belgesi

Yapılan başvuru ardından eğer SMS ile başvuru yapıldıysa kartın onaylandığına dair mesaj geldikten sonra en yakın şubeye giderek gerekli başvuru evraklarının imzalanması yeterlidir. Tüm işlemlerin yapılmasından sonra Denizbank üretici kart başvuru yapılan şubeye 15 gün içerisinde gelecektir. Kartın geldiğine dair mesajlar bazen gelmediğinden dolayı belirli zamanlarda gidip şubeye sorulması gerekir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*