Taksitli Nakit Avans

Denizbank Kredi Kartı Avans Sistemi

Kredi kartı kullananlar hesaplarında yeterli bakiye olmadığı zaman nakit ihtiyaçlarını genellikle kart üzerinden avans çekme yolu ile karşılarlar. Ancak kredi kartı üzerinden direkt olarak çekilen nakit avanslar oldukça yüksek faiz oranları ile karşılaşmaya neden olur. Bu durumu yaşamak istemeyenler için Denizbank taksitli nakit avans ile uygun faiz oranları ve ödeme kolaylığı sağlıyor.

Deniz Avans Ayrıntıları

Deniz avans sisteminden faydalanmak için bankaya ait bir kredi kartınızın olması yeterli. Diğer ayrıntıları da şu şekilde sıralayabiliriz;

  • 10 bin TL’ye kadar nakit avans çekme imkanı sunuluyor.
  • Alınan taksitli nakit avans toplamda en fazla 9 ay vade ile ödenebilir.
  • Deniz avans sisteminden faydalanmak için internet bankacılığı üzerinden istediğiniz miktarı girerek başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Ayrıca SMS göndererek te avans kullanımına başvurabilirsiniz.
  • SMS ile yapılacak başvuru için PARA yazdıktan sonra kredi kartı numaranızın son 6 hanesi ile en son istediğiniz nakit tutarını aralarında bir boşluk bırakarak 3280 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.
  • Denizbank taksitli nakit avans için başvurabileceğiniz diğer bir kanal ise müşteri temsilcisi olabilir.
  • Müşteri temsilcisi ile Deniz Avans sistemine başvurmak için 4440800 numarasını aramanız yeterli olacaktır.
  • Ayrıca kredi kartı limitiniz izin verdiği sürece ATM’ler üzerinden oldukça kısa bir sürede 3 bin TL’ye kadar taksitli nakit avans çekebilirsiniz.

Denizbank Taksitli Nakit Avans Faiz Oranları

Taksitli nakit avans için Denizbank’ın belirlediği faiz oranı %2,02’dir. Direkt alınacak nakit avans faiz oranına göre oldukça avantajlı bir faiz oranı olduğu söylenebilir. Ancak bu avanstan faydalanmak için kredi kartı limitinizin istediğiniz nakit miktarı kadar olması gerekiyor. Daha fazla olabilir ancak daha az bir kredi kartı limiti başvurunuzun reddedilmesi anlamına gelir. Çektiğiniz taksitli nakit avans limiti toplam olarak kredi kartı limitinden düşer. Böylece artık kredi kartınızda çektiğiniz nakit avans kadar harcama yapamayacaksınız. Ancak avans ödemeleri için yatırdığınız her taksit tutarı kredi kartı limitinize tanımlanacak olduğundan dolayı limitin aydan aya yükseldiğini görebilirsiniz. Taksitleri ödemek için ayrı bir işlem yapmanıza gerek olmuyor çünkü taksit borcunuz kredi kartı ekstrenize eklenmiş olarak geliyor. Bu şekilde siz sadece kredi kartı borcu öder gibi taksit ödemesi yapabiliyorsunuz.

Taksitli nakit avans almak için en az 1500 TL en fazla ise 10 bin TL çekmeniz gerekiyor. Örnek bir hesaplama yaparsak 1500 TL olarak çektiğiniz taksitli nakit avansta 9 aylık en fazla vadeyi seçtiğiniz zaman aylık ödeme miktarınız 187 TL olacaktır. Bu şekilde faiz oranında bir hesaplama yapabilir başvurunuzu bu durumlara göre yapabilirsiniz. Unutmayın çektiğiniz taksitli nakit avans miktarının hepsi kredi kartı limitinizden düşecektir, bundan dolayı tek kredi kartına sahipseniz taksitli nakit avans çekmek yerine Denizbank ihtiyaç kredisine başvurmanız daha doğru olur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*