Denizbank mevduat hesapları

Denizbank’tan 3 Farklı Mevduat Hesabı

Denizbank tarafından banka müşterilerine sunulan yatırım amaçlı parası olan kişiler için hazırlanan 3 farklı mevduat hesabı birbirinden farklı avantajları da beraberinde getiriyor. Bu mevduat hesapları MevduatFON, Ara Dönem Ödemeli ve Mevduat Biriken Hesap olarak 3 farklı isimde karşımıza çıkıyor.

Denizbank MevduatFON Hesabı

Yatırım amaçlı olarak elinizde bulunan parayı yatırım fonunda değerlendirmek istiyorsanız Denizbank size bu imkanı tanıyor. Bu hesaptan faydalanan kişilerin vadeli mevduat hesaplarında bulunan paraları da özel faiz oranlarından faydalanabiliyor. MevduatFON avantaj ve özellikleri ise şu şekilde;

  • Birikimlerin risk ve getiri beklentileri doğrultusunda istenilen yatırımlarda değerlendirilmesi sağlanıyor. Yani alanı siz seçiyorsunuz Denizbank sizin yatırımınızı istediğiniz alanda uzman ekipler ile değerlendiriyor.
  • MevduatFON hesabı seçen kişilere özel standart vadeli hesaba sahip olan kişilere sunulan faiz oranlarından faydalanılabiliyor.
  • Hesap 3 yada 6 ay yada yıl vadelerle açılabiliyor.
  • MevduatFON hesabı açabilmek için belirlenen alt limit ise 10 bin TL’dir.

Denizbank Ara Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı

Bu hesap ile yatırımı yıllık bazda yapıyorsunuz ancak elde ettiğiniz faizi aylık yada 3 aylık olarak alabiliyorsunuz. Yani mevduat süreniz bozulmadan kazancınızı çekebiliyorsunuz. Bu hesaptaki diğer bir özellik ise vade boyunca artan faiz oranlarından faydalanabiliyor olmanız olarak karşınıza çıkıyor. Diğer bir yandan ise bu hesap 1 yıl vade ile açılabiliyor. Faiz gelirini kullanırken Ara Dönem Ödemeli Mevduat hesabınızdaki vade bozulmuyor. Toplamda hesap 1 yıl üzerinde açıldığı için %10 stopaj avantajı da sağlıyor. Her faiz çekimi döneminde önceden belirlenen artış oranı oranında faizin artması sağlanır. Bu şekilde her seferinde aynı miktar üzerinden daha fazla faiz kazanımı sağlamış olursunuz.

Vadesinden önce bozulan hesap vadesiz mevduat faizlerinden hesaplanır ancak daha öncesinde çekilen bir faiz miktarı varsa bu miktar anapara üzerinden düşülerek kalan miktar diğer hesaba aktarılır. Ara Dönem Ödemeli mevduat hesabında 100 bin TL tutarındaki yatırımlar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından güvence altına alınıyor.

Denizbank Mevduat Biriken Hesap

Denizbank bu mevduat hesap çeşidini ise bütçesi kısıtlı olan kişilerin ellerindeki paralarını değerlendirmeleri için müşterilerine sunuyor. Daha çok gelecek için yatırım yapmak isteyenlerin küçük miktarlar ile yatırdıkları paraları Denizbank tarafından değerlendirilerek ileriki zamanlarda değer kaybına uğraması engelleniyor. Hesabın özellikleri ise bu şekilde;

  • Hesaba 150 TL, Euro yada Dolar tutarından başlayarak yatırım yapabiliyorsunuz.
  • Kredi kartınızdan yada mevduat hesabınızdan Mevduat Biriken Hesap için düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz.
  • Hesaba istenilmedi halinde aylık yada 3 aylık vadelerle para aktarımı yapılabilir.
  • Tüm döviz cinleri için vade süresi 3 yıl olarak belirlendi.
  • Hesabın açıldığından sonraki ilk yıl dönümünde faiz tutarı hesaba işliyor.
  • Hesap açıldıktan sonra düzenli ödeme yapılmazsa belirlenen ödeme tarihlerinde diğer hesaplardan minimum ödeme tutarının altında olmamak şartı ile kısmi tahsilat işlemi yapılır.

Bu 3 farklı mevduat hesabı ile Denizbank müşterilerine istediklerim alanda yatırım yapma imkanı, düşük bütçeleri ile yatırım yapma imkanı ve yaptıkları yatırımlardan kazandıkları tutarı ara dönemlerde çekme imkanı veriyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*