Bayram Kredileri

Vakıfbank, QNB Finansbank ve TEB’den Kredi

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte bankaların yeni kredileri de açıklanmaya başlıyor. Vakıfbank, QNB Finansbank ve TEB müşterilerine özel yaz kredisi, bayram kredisi ve ihtiyaç kredisi seçeneklerini açıkladı.

Vakıfbank Geleneksel Bayram Kredisi

Geleneksel bayram kredisi adı ile Vakıfbank müşterilerine sunulan bu kredi 90 bin TL’ye kadar, bayram fırsatı olarak sıfır otomobil alımlarında 250 bin TL’ye kadar kredi limiti veriyor. Üstelik bu kredilerin vade oranını ise 48 ay olarak belirlemesi geniş vade yüksek kredi limiti açısından müşterilerin dikkatini çekiyor. Kredi detayları ise şu şekilde;

  • Kamu çalışanları için %1,14, emekli ve özel sektör çalışanları için ise %1,16’dan başlayan faizlerle kredi veriliyor. Bu kredi 1000 TL ile 90 bin TL arasında cepten başvuru ile alınabiliyor. Başvuru için KREDİ yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik No ile aylık gelirinizi yazıp 5724 numarasına göndermeniz yeterli oluyor.
  • Vakıfbank taşıt kredisi için ise sıfır kilometre otomobillerde geçerli olmak şartı ile %1,11 faiz oranı ile 48 aya varan vadelerle kredi veriliyor.

Bu şekilde bayramda hem kamu çalışanları hem de emekli ve özel sektör çalışanları özel ihtiyaçları için uygun faiz oranlarından faydalanarak Vakıfbank bayram kredilerinden faydalanabiliyorlar.

QNB Finansbank Tarım Kredisi

Çiftçiler Ramazan Bayramı’nda QNB Finansbank tarafından özel kredi imkanına kavuşuyor. Bu kredi 10 Temmuz 2017 tarihine kadar geçerli olduğundan dolayı krediyi almak isteyen çiftçilerin biran önce başvurması gerekiyor. Bayrama özel tarım kredisi olarak çiftçilere ve işletmelere %1,59 faiz oranı ile kredi veriliyor. Bu kredi çiftçiler için özel ödeme seçenekleri de sunuyor. Çiftçilerin hasat sonrasında ellerine geçen paralardan ödeme yapmak istemeleri halinde kredilerini balon ödeme ile son taksitte yüksek ödeme yapabiliyorlar. Bu şekilde ilk taksitler oldukça düşük son taksit ise yüksek olduğundan dolayı bir nevi taksit erteleme imkanı olarak da tanımlanabilir. QNB Finansbank Tarım Bankacılığı ve KOBİ Genel Müdür Yardımcısı olan Onur Özkan şunları anlattı;

  • QNB Finansbank olarak 2017 yılında 2016 yılı sonuna göre tarım kredilerinde %30 hacim artması yaşadıklarını söyledi. Üreticiler için tarım kart çıkarttıklarını belirten Özkan çiftçilerin istemeleri halinde tarım kart ile yaptıkları harcamalarını 6 aya kadar faizsiz ödeme seçenekleri sunulduğunu söyledi.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’den Bayrama Özel Kredi

TEB her yıl olduğu gibi 2017 yılı Ramazan Bayramı’nda da müşterilerine özel krediler sunuyor. Bu bayramda belirlenen krediye göre ise günde 10 TL ile toplamda 10 bin TL ihtiyaç kredisi alınabiliyor. Krediyi istenirse 3 ay ertelemeli ve toplamda 48 ay vadeye varan imkanlardan TEB şubelerinden, TEB çağrı merkezinden yada CEPTETEB ile mobil cihazınızdan başvuru ile faydalanabiliyorsunuz. Ödeme seçeneklerinin ise esnek bir şekilde seçilebildiği belirlenen dönemlere göre istenilen rakamların ödenebildiği de banka tarafından açıklanan bilgiler arasında.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*