E-Turuncu hesap

ING Bank E-Turuncu Hesap

ING Bank müşterilerine online turuncu hesap ile birden fazla bankacılık işlemlerinde özel avantajlar sunuyor. Havale ve EFT ücretinin alınmamasından tutunda hoşgeldin faizinin uzun vadeli olarak kullanılmasına kadar onlarda avantaj e-turuncu hesap sahiplerini bekliyor.

E-Turuncu Hesap Avantajları

TL, Euro ve Dolar ara birimleriyle yaptığınız birikimlerde E-Turuncu hesabı seçmeniz halinde tam 1 yıl hoşgeldin faizi kazanıyorsunuz. Diğer yandan hoşgeldin faizi piyasaya göre yukarı yada aşağı çekilerek daha fazla faiz alma imkanı sunuyor. Şubelerden yapılan hesap açımlarına göre online olarak sunulan bu hesap daima daha fazla faiz oranı veriyor. Ayrıca bu hesaba sahip olan ING Bank müşterileri hesap işletim ücreti, havale ve EFT masrafları da ödemiyor. E-Turuncu hesapta kazandığınız faiz oranları günlük olarak hesabınıza geçtiği için istediğiniz zaman para yatırma ve çekme imkanına sahip oluyorsunuz.

ING Bank E-Turuncu Hesap Özellikleri

 • Hoşgeldin faizinden günlük olarak uygulanan faiz oranlarını şeklinde faydalanabiliyorsunuz.
 • Hesap açmak için alt limit yok.
 • E-Turuncu hesap için işlemleri şubeden yapma imkanınız bulunmuyor. Tamamen sanal olan bu hesap için tüm işlemleri mobil bankacılık yada online bankacılık üzerinden yapabilirsiniz.
 • E-Turuncu hesap üzerinden havale ve EFT işlemleri yapılabiliyor ancak otomatik ödeme talimatı verilemiyor.
 • Verilen faiz oranları yıllık bazda basit brüt oranlar olarak veriliyor.
 • Eğer hafta için ve saat 17.00’dan önce E-Turuncu hesabınıza para aktardıysanız aynı gün faiz kazanmaya başlayabilirsiniz.
 • Hoşgeldin faizi 1 milyon TL, 250 bin Dolar ve 250 bin Euro tutarına kadar geçerli oluyor. Bu tutarın aşılması halinde aşılan tutara daha düşük faiz oranı uygulanarak kazanmaya devam edebilirsiniz.
 • Diğer bankalardan ING Bank E-Turuncu hesaba yapılacak döviz transferleri için SWIFT kodu olarak ‘’INGBTRIS’’ belirlendiği banka tarafından yayınlandı.

Örnek Hesaplamalar

14 Haziran 2017 tarihinde geçerli olan ING Bank E-Turuncu hesap faiz oranına göre aşağıdaki örnek hesaplamalar ile kar oranınızı görebilirsiniz.

 • 100 bin TL ile açılan E-Turuncu hesapta 180 gün vade seçmeniz halinde vade sonunda net tutar 106 bin 350 TL olarak belirleniyor.
 • 250 bin TL ile 90 gün vade seçeneği tercih edilirse vade sonunda net tutar 257.687,86 TL olarak belirleniyor.
 • Eğer yüksek miktarlarda birikim hesabı açmak istiyorsanız 850 bin TL ile açacağınız E-Turuncu hesap üzerinde 360 gün vade ile vade sonunda 952.399,61 TL olarak paranızı geri alabilirsiniz.

Tüm bu hesaplamalar %13.5 günlük faiz üzerinden hesaplanıyor ancak hesabın açılması halinde günlü olarak yaşanan değişimler E-Turuncu hesaba yansıyacağı için net bir rakam almak isteyenler ING Bank müşteri hizmetlerini aramaları gerekiyor. Bu şekilde ING Bank müşterilerine hem özel birikim hesabı sunuyor hem de diğer bankacılık işlemlerinden ücretsiz ve daha uzun süreli faydalanılmasını sağlıyor. Hoşgeldin faizinin getirisini günlük olarak çekebilmek ise banka müşterilerini E-Turuncu hesap kullanmaya yönlendiren ilk etmen olduğu görülüyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*