Emekli Promosyonları

Emekliye Promosyonda Hangi Banka Ne Veriyor?

Hükümet ile bankaların anlaşmaya varması sonunda emekliye verilmesine karar verilen promosyonlar için bir alt limit bulunurken üst limit ise bankaya bırakıldı. Ayrıca bazı bankalar promosyonun yanı sıra emekli maaşını taşıyan kişilere de özel avantajlar sunuyor. Emekli promosyonu almaya hak kazanan 11.5 milyon emekli için bankaların verdiği promosyonlar ve ekstra hizmetler şu şekilde;

EFT ve Havale Artık Ücretsiz

Akbank promosyon olarak 450 liraya varan nakit sunarken diğer bankaların ATM’lerinden Akbank kartları ile çekilen nakitler için 2 defaya mahsus komisyonsuz çekim imkanı sunuyor. Ayrıca hesap işletim ücreti almaması, ücretsiz havale ve EFT işlemleri ile bireysel kredilerde indirimli faiz imkanları sunması da ayrı bir avantaj olarak emeklilerin karşısına çıkıyor.

Maaş miktarına göre değişen rakamlar ile 330, 415 ve 500 TL nakit promosyon ödemesi FİBABANKA tarafından veriliyor. Bu bankanın diğerlerinden farklı olarak sunduğu hizmet ise emekli maaşlarını tüm ATM’lerden ücretsiz bir şekilde çekme imkanı sunması oluyor. Bunların yanı sıra hesap işletim ücreti olmaması ve özel faiz imkanları gibi bir takım fırsatlar da sunuyor.

İş Bankası 450 liraya varan nakit promosyon ödemesi gerçekleştiriyor. Ayrıca banka kredi kartı aidatı, hesap işletim ücreti ve havale ücreti almıyor. EFT ise ayda 3 defa ücretsiz olarak sunuluyor.

Yapı Kredi Bankası ise yine nakit promosyon ödemesini 450 lira üst limitinde bırakıyor. Bunların yanı sıra emekli müşterilerine ATM’den günlük para çekme limitini 3 bin TL’ye çıkarıyor. Kredilerde ise özel faiz imkanları ile havale ücreti almaması da diğer avantajları olarak karşımıza çıkıyor.

Promosyon Ödemesini 2 Kat Fazla Yapan veya 50 TL Ekleyen Bankalar

ING Bank emekli maaşını kendisine taşıyan müşterilerine normal şartlarda 450 TL promosyon ödemesi yapıyor. Ancak bazı özel durumlarda bu ödeme iki katına çıkıyor. Bu özel durumlar ise şu şekilde;

  • Vadesiz mevduat hesabı üzerinden 1 otomatik ödeme talimatı veren,
  • 10 bin TL yada üzeri miktarda 36 ay yada fazlası şeklinde ihtiyaç kredisi kullananlar promosyonlarını 900 TL olarak alıyor.

Tüm bunlara ek olarak verilecek bilgi ise maaşı 1000 TL altında olan kişiler 600 TL, 1000- 2000 TL arasında olanlar 750 TL ve 2 bin TL üzeri olanlar ise 900 TL promosyon alıyor.

Garanti Bankası 450 TL olan emekli promosyonuna kredi kartından otomatik ödeme talimatı verenler için ek olarak 50 TL Bonus veriyor. Garanti bunlara ek olarak maaşı çekerken günlük üst limit aşım ücreti almıyor, belgesiz kredi veriyor ve Paramatiklerden maaşların kuruşuna kadar tam alınmasını sağlıyor.

Denizbank emekli maaşını kendisine taşıyan kişilere nakit olarak verdiği promosyon miktarını 450 TL olarak belirlerken diğer emekli maaşlarının da Denizbank’a gelmesini sağlayan kişilere her getirdiği kişi için 100 TL nakit veriyor. Üstelik otomatik ödeme talimatı veren kişiler için 3 ay boyunca su faturası üzerinden %10 indirim sağlıyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*