En İyi Kredi Kartı Hangisi?

Birkaç yıldır hayatımızda olan ve kullanım kolaylığı nedeni ile vazgeçilmezlerimiz arasına giren kredi kartları, dikkatli kullanıldığında oldukça caziptir. Her bankanın müşterisine sunduğu kredi kartı, farklı özelliktedir. Bazı kredi kartları firmalar ile anlaşma yaparak belli firmalardan yapılan alışverişler için fazladan taksit olanağı sunar. Bazı bankaların kredi kartları ise bonus verir. Yani yapılan alışverişlerden bir miktar bonus kazanmak mümkündür. Biriken bonuslar ile fazladan bedava alışveriş yapma şansı doğar. Fakat en iyi kredi kartı belirlemek için, başka özellikler de göz önüne alınmalıdır.

Kredi kartı kullanımı esnasında en çok şikâyet edilen konu, hesap kullanım ücreti adı altında müşteriden yılda iki defa yapılan kesintidir. Her ne kadar bankalardan bu ücret geri alınabiliyor şekline açıklama yapılsa da hiçbir banka bu parayı geri ödemeyi kabul etmez. Tüketici hakem heyetlerine yapılan başvurular neticesinde, bazı vatandaşlar hesap kullanım ücretini geri alabilmektedir. Bu sebeple hesap kullanım ücreti kesmeyen veya en az kesen banka kredi kartlarını tercih etmek gerekir.

Yine bazı bankaların havale ve EFT ücretleri, oldukça yüksektir. Farklı şehirde öğrencisi olan veya başka sebeple her ay havale veya EFT yapması gereken bireylerin, değişik bankaların havale ve EFT kesintilerini dikkate alması önemlidir. En fazla tercih edilen kredi kartlarına ve özelliklerine göz atalım;

Akbank – Axess; kredi kartına taksit yaptırıp, elektronik eşya veya telefon almakta zorlanan bireyler tarafından sıkça tercih edilen bir kredi kartıdır. Birçok firma ile anlaşmalı olarak alışveriş için tüketici kredisi imkânı sunar. Üstelik birkaç faturaya otomatik ödeme talimatı veren müşterilerinden, hesap kullanım ücreti almaz.

Finans Bank – Card Finans; hesap kullanım ücretini en az kesen bankadır. Üstelik havale ve EFT ücretleri diğer bankalara göre çok daha hesaplıdır. Bu sebeple ülkemizde en çok tercih edilen kredi kartı listesinde yer alır.

İş Bankası – Maximum Kart; maaşını İş Bankasından alan müşterilerinden ve faturalar için otomatik ödeme talimatı veren müşterilerden, hesap kullanım ücreti almaz. Ayrıca öğrenci kartlarının avantajları fazladır. Anlaşmalı olduğu firma sayısı fazla olduğu için, alışveriş esnasında fazladan taksit yaptırılabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*