Kredi Kartı Limit Yükseltme

Her an nakit para taşımak yerine, kredi kartı ile zahmetsizce alışveriş yapmak oldukça caziptir. Fakat kredi kartları, cepten para çıkmasını önlediği için, yapılan alışverişin dozu kaçırılabilir. Bu sebeple önlem amacı ile kredi kartı limiti düşük tutulur. Kredi kartı limitinin düşük olması, özellikle gençlerin ve alışveriş tutkusu bulunan kadınların, günlük harcamalarını bir miktar kısabilmektedir. Fakat beyaz eşya, mobilya veya altın gibi yüksek tutarlı harcamalarda, kart limitinin düşük olması, alışveriş esnasında sorun çıkartır.

Kredi kartı limiti; bankaya başvuru yapıp kart çıkartmak istediğinizde, geliriniz ile orantılı şekilde banka tarafından onaylanan nakit kullanma tutarıdır. Kaç adet kredi kartınız bulunduğu, aylık kazancınız ve kredi notunuz gibi detaylar, kart limiti belirlenirken banka tarafından dikkate alınır. Kredi kartının limitini yükseltme teklifi; bazen bankadan, bazen ise hesap sahibinden gelir. Fakat kredi kartı borcu bulunan ve kredi kartının aylık asgari ödemelerini sürekli aksatan bireylerin, limit yükseltme işlemi çok kolay değildir.

Kredi kartı limit yükseltme işlemi, kart borcunu titizlikle yatıranlar için oldukça basit bir işlemdir. Kredi kartı sahibinin başvurusu ile birkaç saat içinde tamamlanır. İnternet veya telefon bankacılığından yapılabilen bir işlemdir. İnternet bankacılığından kart limiti yükseltme yapmak için, bankanın resmi internet sitesine girmek ve limit işlemleri bölümünden artırmak istediğiniz limiti güncellemek gerekir. Birkaç saat içinde telefonunuza gelen onay mesajı ile işleminiz tamamlanır.

Aynı işlemi telefon ile yapmakta mümkündür. Kredi kartınızın bulunduğu bankanın telefonunu arayıp, müşteri temsilcisine kredi kartı limitini artırmak istediğinizi bildirmeniz gerekir. Ayrıca tüm bankaların, SMS ile başvuru yapılabilen telefonları mevcuttur. Bu telefonlara kısa mesaj göndererek, limit yükseltme başvurusu yapma imkânı bulunur.

Banka şubesinden kredi kartı limiti yükseltmek için, yaşadığınız yerdeki en yakın banka şubesine gitmek ve görevli memura hesap numarası vererek, artırmak istediğini tutarı bildirmek gerekir. Fakat ister telefon ile ister şahsi başvuru ile kredi kartı limiti yükseltme işlemi talep edilsin, ilk olarak kredi kartlarının ödemeleri düzene konulmalı ve bu ödemelerin bankanın dikkatini çekmesi sağlanmalıdır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*