Kredi Kartım Kaç Günde Gelir?

Her türlü alışveriş için kredi kartı kullanmak, oldukça büyük avantaj yaratır. Çünkü her an yüklü miktarda nakit para bulundurmak neredeyse imkânsızdır. Zaten birçok firma, alışveriş için elden taksit anlaşması yapmaz. Kredi kartlarına uygulanan taksit olanakları ise alışverişleri çok daha kolay hale getirmektedir. Günümüzde her banka, daha fazla kredi kartı dağıtmak için yarış halindedir. Kredi kartı edinmeden önce, farklı bankaların kredi kartlarını incelemek ve sizin için en avantajlı kredi kartına başvuru yapmak gerekir.

Bazı kredi kartlarının taksit olanakları daha fazlayken, bazı kredi kartları ise hesap kullanım ücretini daha az talep eder. Yine bazı bankaların kredi kartlarında ise öğrenci kartı avantajları vardır. Bu kartlarda havale ve EFT ücreti daha düşük olacaktır. Hangi bankadan kredi kartı alınacağına karar verdikten sonra, banka şubesinden veya internet bankacılığından kredi kartı talep etmek mümkündür.

Kredi kartı başvurusu yapan bireylerin, gelir durumu ve kredi notu banka tarafından incelenir. Kredi notu üst veya orta seviyelerde olan ve belirli bir geliri bulunan bireylerin, kredi kartı başvurusu hemen kabul edilir. Yeni kredi kartının hazırlanması ve verilen adrese teslim edilmesi, araştırma safhası tamamlandıktan sonra yalnızca 15 gün sürer. Hazırlanan kredi kartı, bu sürenin sonunda birkaç farklı şekilde teslim edilebilir. Kredi kartının nasıl teslim edileceği, başvuru yapan şahsın tercihine göre belirlenir.

  • Başvuru yaparken bankaya verilen ev adrese, yeni kredi kartı gönderilebilir. Başvuru yapılan tarihten itibaren, 15 gün içinde yeni kredi kartı hazırlanarak, ev adresine teslim edilir.
  • Başvuru yapan bireyin tercihine göre, yeni kredi kartının işyerine teslim edilmesi de mümkündür. Yine iş yerine teslim de 15 gün içinde tamamlanır.
  • Bazen ise başvuru yapılan banka şubesinden kredi kartı alınır. Yeni bir kredi kartı için başvuru yapan birey, çok daha kısa süreceği düşüncesi ile banka şubesinden kredi kartını teslim almak isteyebilir. Banka şubesinden teslim edilen kredi kartı için, bir hafta ile on günlük bekleme süresi vardır. Yani diğer teslim seçeneklerine göre daha kısa sürer.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*