Yıllık Kart Aidatı Almayan Kredi Kartları

Alışverişler sırasında, taksitli ödeme imkanlarından faydalanarak hem alım hem de ödeme işlemleri sırasında kolaylık yaşamamız için üretilen kredi kartları, hayatımızda birçok kolaylık sağlamaktadır. Fakat, kredi kartı kullanıcılarının ortak sorunlarına bakacak olursak, kredi kartlarını kullandıkları için yıllık olarak yansıtılan aidatlar, onları hiçbir şekilde memnun etmemektedir.

Çünkü, bankalar ile yapmış oldukları işlemler sonucunda, belirli faizler ile onlara kazanç sağlayan kullanıcılar, bir de kart aidatı ile hak edilmeyen bir ödeme yapmak istememektedirler. Bundan dolayı, tüketicilerinin şikayetlerine kulak veren bankalar, yıllık kart aidatı almayan kredi kartlarını tanıtmaya başlamış durumdadırlar. Bankalar tarafından geliştirilen bu kredi kartlarına bakacak olursak, şu şekilde bir sıralama ortaya çıkacaktır.

Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartları

  • İş Bankası Maximum Kart
  • Akbank Axess Free
  • ING Bank Pegasus Plus Kart
  • Garanti Bankası Bonus Flexi
  • Yapı Kredi Bankası World Eko Kart
  • Finansbank Fix Card
  • HSBC Bankası HSBC Concept Kart
  • Odeabank Bank’O Card

Burada saymış olduğumuz kredi kartlarının kullanıcıları, hiçbir şekilde kart aidatı ödememektedirler. Eğer bu kartlardan birisini kullanıyorsanız, herhangi bir işlem yapma durumunda kalmayacak ve banka tarafından güncellenen kart kullanım bildirileri sayesinde, yıllık kart aidatı almayan kredi kartlarını kullanmaya başlayabileceksiniz.

Ülkemizdeki bankacılık sektörü açısından çok önemli olan bankaların bu şekilde hizmet sunması, yıllık kart aidatı almayan kredi kartları açısından diğer bankalara da örnek olunduğunu göstermektedir. Çünkü, kullanıcılar onlara sunulan limitlerin fazla olmasından çok, yapılacak kesintiler, faiz oranları ya da asgari ödeme oranlarının ifadesine daha fazla önem vermektedirler. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kredi kartlarını kullanmaya başladıktan sonra, sadece kart aidatı ödemekten kurtulmayacak, üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde de nakit yerine geçen puanlar kazanabileceksiniz.

Üye iş yerleri için geliştirilen kampanyalar, kredi kartı kullanıcılarına e-mail yolu ile duyurulduğu gibi televizyonlarda yapılan reklam çalışmaları ile de ilan edilmektedir. Eğer alışverişlerinizdeki harcamalardan puan kazanmak ve bunları da adeta bir birikim aracı olarak kullanmak istiyorsanız, üye iş yerlerinin hangisi olduğunu öğrenmeli ve alışverişlerinizi de bu yerlerden yapmalısınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*